עבודות שירות וקנס כספי לחוטפי הרב בן ארצי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הטיל היום עבודות שירות וקנס כספי על חוטפי וסוחטי הרב ניר בן ארצי לפני כארבע שנים.

חיים לב , י' באדר תשע"ג

הרב ניר בן ארצי
הרב ניר בן ארצי
ערוץ 7

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הטיל היום (רביעי) עונשי מאסר ופיצוי כספי על חוטפי וסוחטי הרב ניר בן ארצי לפני כארבע שנים.

גזר הדין כלל חמישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, ואף פיצוי כספי בסך 10,000 שקלים על ארבעת המעורבים.

תעלומת פרשיית הרב ניר בן ארצי מעסיקה עד היום את תושבי היישוב תלמים, כמו גם את תושבי הדרום.

חסידיו של הרב ניר בן ארצי טענו שכמה ממנהיגי הקהילה ניסו להשתלט עליה ועל כספיה, חטפו את מנהיגה הרוחני הרב ניר בן ארצי לעיר טבריה והחזיקו אותו שם בבידוד במשך 3 שנים, תוך כדי ובמשך תקופה זו הוציאו כספים במרמה. בראש החשודים העיקריים עמד הרב שמואל שוקרון הטוען שחשף את קלונו של בן ארצי.

עמותת "תלמי גאולת עם ישראל" בראשותו של הרב בן ארצי מהווה עמוד התווך של קהילת בן ארצי במושב, ומחזיקה מפעל חסד, ישיבה גבוהה, מכון לחוזרים בתשובה, מכון להכשרת רבנים, מדרשה תורנית לנשים, גני ילדים ובית ספר. כמו כן גם ברחבי הארץ מחזיקה העמותה עוד 10 בתי מדרש. לעמותה נתרמו במהלך השנים מליוני שקלים ע"י בעלי הון המקורבים לבן ארצי.

העמותה הופעלה במשך השנים באמצעות מנהליה שמואל שוקרון, שמעון קטורזה ומיכה בטיטו. משנת 2005 ועד לאוגוסט 2008 נעלם הרב בן ארצי באורח פתאומי מסיבות לא ברורות, מאוחר יותר עם איתורו של הרב בעיר טבריה, טען בן ארצי, כי מנהלי העמותה ובעלי השליטה בכספים העלימו אותו לדירה בטבריה, כלאו אותו בתנאים גרועים והורו לחסידיו הוראות בשמו, כמו כן הכריחו אותו לפברק מכתב שתוכנו עד היום לא פורסם, אולם על פי מקורות שונים, במכתב הוא מייחס לכאורה לעצמו הפרעות נפשיות.