איילת שקד: לעודד גיוס נוצרים לצה"ל

חה"כ איילת שקד טוענת כי המדינה נדרשת לעודד את תופעת הגיוס לצה"ל בקרב הצעירים הנוצרים, ומוחה על חברי הכנסת הערבים שמתנגדים לכך.

עדו בן פורת , י"א באדר תשע"ג

איילת שקד
איילת שקד
פלאש 90

חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) טוענת כי המדינה נדרשת לעודד את תופעת הגיוס לצה"ל בקרב הצעירים הנוצרים, ומוחה על חברי הכנסת הערבים שמתנגידם לכך.

"אחת הנפגעות העיקריות מתהליכי ההקצנה האיסלמית ו'האביב הערבי' היא האוכלוסיה הנוצרית במדינות אלו, החיה כמיעוט נרדף בתוך רוב מוסלמי", כתבה שקד בדף הפייסבוק שלו.

לעומת זאת, במדינת ישראל חיים הערבים הנוצרים כאזרחים שווי זכויות כחלק מהציבור הערבי הכללי, "עובדה זו לא נעלמה מעיני ערביי ישראל הנוצרים, ולאור זאת החלה לאחרונה תופעה מבורכת של עידוד צעירים נוצרים לשרת בצה"ל ושירות לאומי ולהשתלב כאזרחים שווי זכויות וחובות בחברה הישראלית".

שקד מספרת כי כומר העונה לשם ג'ובראיל נדאף, בשיתוף עם קצינים נוצרים בקבע, החל לפעול בקרב צעירי העדה על מנת לעודד אותם להתגייס, ערכו כנסים בנושא וניכר כי פעילותם "נפלה על קרקע פוריה".

"פעילות זאת היית לצנינים בקרב גורמים קיצוניים בקרב ערביי ישראל וארגוני השמאל הקיצוני, אשר עושים כל אשר לאל ידם על מנת לפגוע בתהליכים אלו", שקד סיפרה כי בכנס שהתקיים נגד הפעילות של נדאף היו נוכחים בין היתר ראש עיריית נצרת ראמז ג'ראיסי, וחברי הכנסת דב חנין ומוחמד בראכה.

שקד גילתה כי גם חברת הכנסת חנין זועבי שלחה מכתב מאיים לנדאף, בו כתבה בין היתר: "הצטערתי לשמוע על הפגישות הנוגעות לגיוס הבחורים הערבים הנוצרים לצבא הישראלי, אשר כובש את עמנו ומייצג גופים מדכאים".

צעירים נוצרים המשרתים בצה"ל מפחדים להסתובב לבושים במדים במקום מגוריהם, טוענת שקד ומוסיפה כי "מופעלת רשת של הפחדות ואיומים כנגד כל מי שפועל בנושא".

"אך האשמה אינה מוטלת רק על הציבור הערבי. גם רשויות המדינה אינן עושות די על מנת לגרום לציבור הנוצרי בפרט והערבי בכלל לחוש חלק מהציבור הישראלי. בניגוד לנהוג עד לפני עשור, כיום לא ניתן למצוא בבתי הספר במגזר הערבי דגלי ישראל. תוכניות הלימוד בבתי ספר אלו מלמדות את הנרטיב 'הפלסטיני', ללא פיקוח אמיתי של משרד החינוך".

שקד מלינה על כך שמשרד הביטחון לא עושה די בנושא, ולטענתה אינו תומך בעידוד אוכלוסיה ערבית לשירות צבאי או לאומי.

"משרד החינוך צריך לדרוש וללמד נאמנות למדינה בבתי הספר והצבא צריך לעודד את התופעה", דברי שקד.