אינטל רוצה לחזור להיות אינסייד

אינטל מגבירה את המאמצים שלה לחדור לשוק הסלולאר והטאבלטים עם סדרה של מעבדים חדשים למכשירים חכמים.

דורון רותם שני , י"ז באדר תשע"ג

ה-Z2580, ה-SoC החדש של אינטל לשוק הטלפונים הח
ה-Z2580, ה-SoC החדש של אינטל לשוק הטלפונים הח
אינטל

אינטל השיקה באופן רשמי מערכות על שבב חדשות לתחום הטלפונים החכמים והטאבלטים.

החברה ניצלה את במת תערוכת המובייל העולמית בברצלונה כדי להכריז על שלוש מערכות לתחום הטלפוניה הגבוה, ואחת נוספת לתחום הנמוך. בנוסף, היא הכריזה על כוונתה להשיק בסוף השנה את פלטפורמת ה-Bay Trail שמיועדת בעיקר לשוק הטאבלטים, שאמורה להציע ביצועים גבוהים במיוחד לתחום.

ה-Z2520, Z2560 וה- Z2580הן שלוש מערכות על שבב שמיועדות לשוק הטלפונים הגבוה. הן מבוססות על מעבדי אטום כפולי ליבה במהירויות של 1.2, 1.6 ו-2 ג'יגה-הרץ בהתאמה, עם שבבים גרפיים במהירויות של 300, 400 ו-533 מגה-הרץ בהתאמה. פלטפורמות אלו, שכונו עד לאחרונה Clover Trail+, תומכות גם בעבודה בריבוי נימים, כך שכל מעבד יכול לטפל בעד ארבעה תהליכי יישומים בו זמנית בכל עת. עם כל ערכה כזו ניתן יהיה להתקין עד 2 ג'יגה-בייט זיכרון במהירות 533 מגה-הרץ.

שלוש הפלטפורמות החדשות תומכות גם במצלמה באיכות של עד 16 מגה-פיקסלים, עם מספר מצבי צילום מתקדמים כולל מצב צילום HDR להגברת הפירוט בעת צילום במקומות בתנאים גרועים במיוחד. טכנולוגיה נוספת ששולבה במעבדים היא Intel IPT, מערכת להגנה אישית שמשתמשת באימות דו שלבי כדי להגן בזמן גישה לשירותים מקוונים.

הפלטפורמה הרביעית שהוכרזה היא ה-Z2420, שכונתה Lexington, ומיועדת לשוק הנמוך כמחליפה של ה-Z2460, הדור הראשון של הערכות על שבב של אינטל שיועד לשוק הזה. מדובר במעבד חד ליבה במהירות 1.2 ג'יגה-ברץ שתומך בעד 1 ג'יגה-בייט זיכרון במהירות 400 מגה-הרץ, ובמצלמה ברמה של עד 8 מגה-פיקסלים. למעשה יש תאימות פינים מלאה בין ה-Z2420 ל-Z2460, כך שאין צורך בתכנון חדש עבור יצרנית שפשוט רוצה לשדרג במקצת את המכשיר שלה.

כאמור, יותר מאוחר השנה אמורה אינטל להשיק גם את פלטפורמת ה-Bay Trail, או Z2760. מדובר במערכת על שבב שתהיה מבוססת על מעבד האטום הראשון עם ארבע ליבות, והוא אמור, לפחות לפי אינטל, לאפשר ביצועים כפולים לעומת הביצועים בדור הנוכחי של הטאבלטים שמבוססים על מעבדי אטום. עם זאת ניתן יהיה להציע בזכותו מכשירים בעובי של עד 8 מ"מ בלבד, שמסוגלים לזמן עבודה של יום שלם ולזמן המתנה של שבועות.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il