לבני וראשי יש"ע במפגש עבודה והיכרות

ראשי מועצת יש"ע נועדו עם ח"כ לבני לדיון בסוגיות הנוגעות למתיישבים. גורמים ביש"ע: מינויה לשרת משפטים חמור מהמו"מ המדיני.

שמעון כהן , י"ז באדר תשע"ג

ציפי לבני
ציפי לבני
פלאש 90

בכירי יש"ע נועדו אתמול עם יו"ר 'התנועה' ושרת המשפטים המיועדת, חברת הכנסת ציפי לבני, בלשכתה שבכנסת. בתום המפגש אמרו כי הוא נועד להיכרות והעלאת סוגיות הנוגעות לחיי המתיישבים ביו"ש. לבני מצידה העדיפה שלא להתייחס לפרטי האירוע.

בין המשתתפים במפגש היו יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה ויו"ר אמנה זאב חבר (זמביש).

בגלי צה"ל דווח כי גורמים המקורבים למשתתפי המפגש קובעים כי הנהגת המתיישבים רואה במינויה של לבני לשרת משפטים מהלך חמור יותר מאשר הפקדת המו"מ המדיני בידיה.

נזכיר כי לפי שעה דווחו פרסומים בתקשורת על דרישה שהעלו אנשי 'הבית היהודי' לקחת מידיה של לבני דווקא את האפיק המדיני ולא להעניק לה בלעדיות על כל מהלך מול הרש"פ כפי שנחתמו הדברים בינה לבין נתניהו. עם זאת גם לראשי האגף הימני בליכוד ברור כי מינויה של לבני לשרת משפטים מהווה מכשול משמעותי ביותר בדרך לאישרור דו"ח השופט אדמונד לוי בהיות לבני מתנגדת תקיפה לכל בנייה מעבר לגושי ההתנחלויות.

בהקשר זה נזכיר את דבריו השבוע של השר עוזי לנדאו ולפיהם חשש זה לסיכול אישור דו"ח לוי אמור לעודד את 'הבית היהודי' להיכנס לממשלת נתניהו ולא להותיר את זירת המאבק מול לבני לאחרים. עם זאת ציין לנדאו כי לבני אינה אלא שרה אחת בין שרים רבים אחרים כך שכוחה היחסי לא יוכל להיות משפיע על הממשלה כולה.