הבוקר: בקשת דחייה משותפת בתיק "הולילנד"

הצדדים במשפט הולילנד צפויים לבקש הבוקר במשותף מבית המשפט לדחות את המשך המשפט עקב מות העד המרכזי.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ב באדר תשע"ג

עד המדינה ש.ד.
עד המדינה ש.ד.
פלאש 90

פרקליטות המדינה והסנגורים במשפט הולילנד צפויים להגיש הבוקר (שני) בקשה משותפת לדחיית המשך המשפט, עקב מותו של העד המרכזי בתיק, ש"ד.

נציין כי במהלך הדחייה תצטרך פרקליטות המדינה לבדוק באלו חלקים מעדותו של ש"ד ניתן לעשות שימוש, ונגד מי מהנאשמים ניתן להמשיך במשפט למרות הפסקת העדות באמצעה.

איש יחסי הציבור, בן ציון ציטרין, הגיש אתמול (ראשון) באמצעות בא כוחו, עו"ד חיים שטנגר, עתירה לבית המשפט המחוזי בתיק פרשת הולילנד.

ציטרין מבקש להורות על ביטול ההחלטה אשר אוסרת לפרסם את שמו של עד המדינה, ש.ד, שהוציא שופט בית המשפט המחוזי, ד"ר עודד מודריק, לפני למעלה משנה בקשר לפרשת הולילנד.

ציטרין טוען, באמצעות בא כוחו, כי הסיבה העיקרית שבגללה הוצא צו איסור פרסום שמו של ש.ד הייתה, כפי שקבע השופט מודריק, הגנה על שלוות חייו ומניעת פגיעה בפרטיותו, כל זמן שהוא עומד על דוכן העדים.

ציטרין מוסיף, כי נימוק זה בטל, חלף ועבר מן העולם לאחר שעד המדינה נפטר לבית עולמו ביום שישי האחרון, ולכן אין כל מקום ואין כל סיבה להותיר את צו איסור הפרסום על כנו.

לטענתו, נסיונה של הפרקליטות להותיר את הצו על כנו, במטרה שלא לפגוע במשפחתו של עד המדינה בתקופת השבעה אינם ראויים אל מול זכות הציבור לדעת את שמו של עד המדינה באופן מיידי, מייד כאשר בטלה הסיבה לאיסור הפרסום.