נשיא המדינה: כולנו רוצים בשחרורו של יונתן

נשיא המדינה נפגש הערב בלשכתו עם מזכיר שר ההגנה לשעבר, מר לורנס קורב, אסתר פולארד וראשי המטה לשחרורו של פולארד.

חזקי ברוך , כ"ב באדר תשע"ג

נשיא המדינה שמעון פרס, נפגש הערב (שני) עם מזכיר שר ההגנה של ארה"ב לשעבר, מר לורנס קורב, אסתר פולארד, רעייתו של יונתן פולארד, וראשי המטה לשחרורו של פולארד בלשכתו במשכן הנשיא.

בפתח הפגישה הדגיש הנשיא את חשיבות המאמצים ושיתוף הפעולה מצד כל הגורמים הנוגעים בדבר על מנת להביא לשחרורו של יונתן פולארד מהכלא האמריקאי ואמר: "כולנו רוצים בשחרורו של יונתן, בכל פגישותיי האחרונות עם אובמה העליתי את נושא שחרורו של יונתן, ואף שלחתי איגרת מיוחדת ובה פנייה לשחרור יונתן פולארד מכלאו על בסיס הומניטרי. בכוונתי לעלות נושא חשוב זה גם בפגישתי הקרובה עם אובמה בביקורו בישראל".

בפגישה עדכן הנשיא פרס את מזכיר שר ההגנה של ארצות הברית לשעבר קורב בפעילויות שנעשו עד כה, וביקש לשמוע מקורב על נקודת מבטו והלך הרוחות בתוך ארצות הברית. כמו כן דנו הצדדים במאמצים שנעשו עד כה לשחרורו של פולארד.

הנשיא ביקש להודות לאסתר פולארד ונציגי המטה ואמר: "אני מודה לכם על השתתפותכם ועל שיתוף הפעולה".

ד"ר קורב שכיהן כתת-שר ההגנה בעת מעצרו של פולארד סיפר לנשיא פרס על מאמציהם של בכירים אמריקנים להביא לסיום הפרשה. קורב, שמשמש כיום כעמית בכיר במכון מחקר המקורב לממשל, אמר לנשיא: "ההערכה והחברות של הנשיא אובמה כלפיך הופכות אותך לאדם המתאים ביותר להביא לשחרורו של פולארד אחרי 28 שנים בכלא".

קורב הוסיף ועדכן את הנשיא בממצאי דו"ח של הסי.אי.אי שפורסם לאחרונה ואשר הפריך את הטענות השונות ששימשו נגד שחרורו של פולארד. בין השאר ציין קורב כי הדו"ח שנחשף אישרת שהמידע שהעביר פולארד עסק בסכנות לישראל ממדינות ערב ולא בסודותיה של ארה"ב.

אסתר פולארד פנתה לנשיא בהתרגשות ואמרה "כבוד הנשיא, אתה האדם היחיד בעולם שיכול להציל את יונתן- אני מחזקת את ידייך. אנא אל תחמיץ את ההזדמנות להצלת בעלי".

אסתר עדכנה את הנשיא על כך שמספר החותמים על העצומה לשחרור בעלה הגיע ל-100 אלף. לאחר הפגישה היא חזרה על בקשתה מהציבור לחתום על העצומה שתוגש לנשיא אובמה בעת ביקורו בישראל.