וקנין לבית היהודי: אני הנטל בחברה הישראלית?

ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) תוקף בחריפות את "הבית היהודי" על "התרגיל" שהשאיר אותם באופוזיציה, "אתם תפסידו בגדול".

עוזי ברוך , כ"ד באדר תשע"ג

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
צילום: פלאש 90

אני הנטל בחברה הישראלית?

חבר הכנסת יצחק וַקְנִין (ש"ס), תקף הבוקר בראיון לערוץ 7 את מפלגת "הבית היהודי" בשל ההבנות עם יאיר לפיד שבסופו של דבר הותירו את ש"ס מחוץ לממשלה.

וקנין אמר כי הבית היהודי טוענת שהחרדים הם נטל על החברה הישראלית הוא מבקש לפתוח את "ספר התקציבים" ולבחון מקרוב מי באמת הנטל על החברה. "אני נטל על החברה הישראלית? בוא נבדוק את התקציבים שהועברו ליו"ש בשנים האחרונות ונספר את האמת. אני אסיר את המסיכה מעל פניכם".

"אל תתעסקו אותי", הזהיר וקנין, "אני אוציא את כל התקציב ואציג את המיליונים שהועברו ליו"ש", אמר, "אני לא מצטער שהצבעתי כל השנים בעד ישובי יו"ש. אני ראיתי בהתיישבות נכס גדול למען עם ישראל. נתתי את נשמתי בשבילכם. אני מדבר מדם ליבי".

וקנין אומר כי התנהלותה של מפלגת הבית היהודי היא "בושה וחרפה", כלשונו, "כואב לי שאיבדנו את הצפון". ועקנין דוחה בתוקף את טענות הבית היהודי לפיהן אריה דרעי סירב לגוש דתי, "שקר וכזב. אפשר לבדוק מי השקרן פה, לא הייתה כל פנייה אלינו".

וקנין אומר כי אין בכוונתו להחרים איש חרף ההחרמות מצד הבית היהודי, "אני לא אחרים אף יהודי. החרמות הן סוף עולם בשבילי".

הוא מזהיר כי בסופו של דבר הציבור הדתי לאומי יפסיד בגדול, כלשונו, מהיחס כעת לציבור החרדי, "ההתנתקות מגוש קטיף נולדה מהתנהלות דומה. גם היום אני מזהיר כי מפלגת העבודה עלולה להיכנס לקואליציה באמצע הקדנציה ולהביא למהלכים קשים נגד ההתיישבות. מי שמכיר את נתניהו יודע כי המצב במקרה הזה יהיה יותר גרוע".