"עושים הון פוליטי, על חשבון בחורי הישיבות"

הראשל"צ, הרב שלמה עמאר, אמר בשיחה עם תלמידי תיכון באשקלון, כי הניסיונות לכפות את הגיוס בכוח על החרדים, יביא לתוצאה ההפוכה.

בני טוקר , כ"ד באדר תשע"ג

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: פלאש 90

הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, אמר היום (רביעי) במפגש עם תלמידי תיכון דתיים וחילונים באשקלון, כי הניסיונות לכפות על הציבור החרדי גיוס בכוח, יעצור את התהליך של ההשתלבות שלהם בצבא ובתעסוקה.

הרב עמאר הזכיר בדבריו את הצעדים המהפכניים שנעשו על ידי הרב שטיינמן מבני ברק, "לפני 13 שנים גדול הרבנים, הרב שטיינמן, נתן היתר לעשות חייל מיוחד לחרדים - הנח"ל החרדי. הרבה יצאו נגדו, מאז קמו שחר כחול, שחר ירוק ועוד".

הראשון לציון הזהיר כי דרך הכפייה לא תשיג דבר, "כל המחלוקת הזאת, היא שטות. הרבה חרדים כבר נמצאים בצבא ויהיו עוד יותר. אבל כשמעוררים את המחלוקת, לקחת אותם בכוח, זה רק יגרום לנפילה".

לדבריו, יש פוליטיקאים שרוצים לרשום הישגים על גבם של החרדים, "יש אנשים שפוליטית רוצים להיבנות על הגב הזה, אבל אם היו הולכים לבדוק, הם היו רואים שמספרם של החרדים בצבא גדל מיום ליום".

"גם המכללות וחלק מהאוניברסיטאות מלאים היום גם באברכים. זה הולך יפה וחבל לפגוע בתהליך".

הרב עמאר קרא לכלל הציבור להביע את הערכתו לציבור החרדי, "כמו שהם מעריכים את הצבא, ככה אנחנו צריכים להעריך אותם. גם כשהיה בית מקדש וגם כשיצאו למלחמה עם דוד המלך, היה שבט לוי שלא יצא למלחמה. צריך תמיד לשמור על הגרעין החזק של אלה שממיתים את עצמם באוהלה של תורה".