"כל העולם בברכת האילנות עם הפנים לירושלים"

יו"ר איגוד בתי הכנסת סיפר על מעמד ברכת האילנות ההמוני, "בו זמנית יברכו ברחבי העולם - מוושינגטון, דרך יפן ועד זגרב שבקרואטיה".

ישי קרוב , כ"ח באדר תשע"ג

עץ תפוזים עצים
עץ תפוזים עצים
צילום: פלאש 90

בחודש ניסן נהגו ישראל לברך בסמוך לעצי הפרי את 'ברכת האילנות'.

יו"ר איגוד בתי הכנסת, אליעזר שפר, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 כי ביום שלישי הבא, ח' ניסן, יתקיים מעמד המוני של ברכת האילנות בבית הכנסת ע"ש הכט בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים.

האירוע יתקיים בהשתתפות הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר.

שפר סיפר כי באירוע ינגנו מוסא ברלין עם ביתו אודה-ליה ברלין, תתקיים תפילת מנחה ולאחר מכן הקהל יצא לגן הבוטני בקמפוס, שם יברכו את ברכת האילנות ברוב עם.

שפר לא הסתפק באירוע מקומי והוא סיפר כי בו בזמן יברכו במדינות נוספות בעולם את ברכת האילנות, "בו זמנית יברכו ברחבי העולם - מוושינגטון, דרך יפן ועד זגרב שבקרואטיה, כשפני המברכים לירושלים, זאת כביטוי של ערבות הדדית והזדהות עם ירושלים כבירתה של מדינת ישראל".

הרעיון, סיפר שפר, הוא להביא את החווייה היהודית לקהילות בתפוצות, "עשינו זאת גם סביב ז' באדר כשהדלקנו נר נשמה לזכר חללי מלחמות ישראל שמקום קבורתם לא נודע".

ומדוע דווקא בהר הצופים? יו"ר איגוד בתי הכנסת הסביר כי בחודש ניסן כתוב שיוצאים מהעיר לברך על האילנות, "חכמים אמרו שעדיפה יציאה מן העיר ולכן לא נעשה את זה בקינג ג'ורג' ויפו אלא נלך להר הצופים".