שבוע של מעשים טובים - חלק מה-DNA

בתיכון התורני-מדעי 'עתיד' בראש העין סיכמו שבוע שכולו חסד ומעשים טובים, "העשייה משפיעה על התלמידים עצמם".

ישי קרוב , כ"ט באדר תשע"ג

שבוע חסד
שבוע חסד
יח"צ

בתיכון התורני-מדעי 'עתיד' בראש העין, שמפעילה "עתיד רשת חינוך", סיכמו בהתרגשות את שבוע החסד ומעשים טובים בהשתתפות כל תלמידי בית הספר שלקחו חלק בשלל פרויקטים מיוחדים ברחבי העיר.

בפרויקטים המגוונים השתתפו מאות תלמידים והם כללו, בין השאר, מבצע לאיסוף מזון עבור משפחות נזקקות מהעיר- מבצע שבמסגרתו נאספו עשרות סלי מזון שיחולקו ערב ליל הסדר למשפחות.

כמו כן,יזמו התלמידים פרויקט סביבתי להקמת גינות. התלמידים הקימו, יחד עם צוות המורים, גינות קהילתיות בגני ילדים ובבית ספר היסודי 'אוהל שלום' לשמחת התלמידים.

תלמידי בי"ס 'עתיד' פעלו גם למען תלמידים אחרים. במסגרת שבוע החסד והמעשים הטובים הוקדש יום אחד להדרכה והפעלת משחקים גם במרכז "נאות אילנה" לילדים בעלי מוגבלויות קשות שבעיר.

את סיומו של השבוע המיוחד ציינו התלמידים ביום פעילות חברתית בשיתוף תלמידי כיתות ו' של בית הספר צורים. במסגרת היום נערכו סדנאות חברתיות בנושא קבלת השונה, לצד משחק כדורסל מיוחד בין שחקני כדורסל נכים בכיסאות גלגלים לבין קבוצת תלמידים מבית הספר. התלמידים חוו בצורה מרתקת וישירה את ההתמודדות עם הקושי והבנת הצורך ברגישות מול השונה.

"אין ספק שיותר מהתרומה הישירה של התלמידים בפרויקטים השונים והחשובים בהם הם לקחו חלק במהלך השבוע, השפיעה העשייה והנתינה לא פחות מכך גם על התלמידים עצמם" סיכם מנהל ביה"ס עתיד ראש העין, רונן לוזון, את שבוע הפעילות המיוחד וסיפר כי תלמידים רבים אף ימשיכו את ההתנדבות גם בהמשך השנה.

מנכ"ל "עתיד רשת חינוך", עמיעד גורביץ, אמר כי הוא גאה בפעילות המבורכת של התלמידים למען הקהילה בראש העין.

לדבריו, "העשייה למען הקהילה היא חלק אינטגראלי מה-די.אן.איי ומהתפיסה האידיאולוגית של הרשת". גורביץ הוסיף כי הוא מברך על כך שהרשת זוכה לשיתוף פעולה מלא ומוצלח מצידו של ראש העיר ראש העין, משה סיני,וכי הוא משוכנע שפעולות אלה ימשכו ויעמיקו.טוען....