פיגוע בשומרון
ליברמן: לשנות את הוראות הפתיחה באש

בכיר 'הליכוד ביתנו' קורא לשנות את הוראות הפתיחה באש בעקבות פיגוע האבנים. בנט: לטפל היטב בזורקי האבנים שמנסים לרצוח.

חזקי ברוך , ג' בניסן תשע"ג

מטפלים בתאונה באריאל
מטפלים בתאונה באריאל
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שר החוץ לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, מתייחס לפיגוע האבנים שאירע הערב (חמישי) בשומרון ומזכיר כי ידויי האבנים נמשכים למעלה משלושים שנה.

"הקורבן הראשון שנהרגה מזריקת אבנים של פורעים ערבים לעבר אזרחים ישראלים הייתה החיילת אסתר אוחנה, שאבן שנזרקה לעבר רכבה, פגעה בראשה והיא איבדה את ההכרה ומתה כעבור שבועיים", דברי ליברמן.

בכיר הליכוד מזכיר כי מאז הירצחה של אוחנה עברו שלושים שנה, "ועשרות אנשים נוספים נפגעו ונפצעו קשה מזריקת אבנים של מתפרעים ערבים ביהודה ושומרון".

ליברמן מקווה כי שר הביטחון החדש שייכנס לתפקידו בימים בקרובים, "ישנה סוף סוף את הוראות הפתיחה באש לעבר מיידי אבנים, כך שהיחס לזריקת אבנים יהיה כמו אל ירי מנשק חם. רק שינוי כזה יפסיק את היותם של אזרחים וחיילים מטרה נייחת לפורעים הערבים וימנע אסונות כמו זה שקרה הערב בשומרון למשפחה תמימה".

יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, התייחס גם הוא לפיגוע והזכיר כי זורקי האבנים מבקשים לרצוח, כלשונו, "יש שמזלזלים בזריקת אבנים, ומונעים פעולה נגדם. זורקי אבנים מנסים לרצוח ויש לטפל בהם בהתאם", כתב בנט בדף הפייסבוק שלו והוסיף "נתפלל למען חיי הפעוטה".

המשטרה עדין חוקרת את הפיגוע ומנסה ללכוד את משליכי האבנים. תינוקת כבת שנה נפצעה הערב (חמישי) באורח אנוש בתאונת דרכים שנגרמה מיידוי אבנים של פלסטינים לעבר כלי רכב ישראלים באזור אריאל. אמה של התינוקת נפצעה באורח בינוני עד קשה ושתי ילדות נוספות נפצעו באורח בינוני.

התינוקת שנפצעה אנוש הועברה לחדר הטראומה בבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה. שתי הילדות האחרות שנפצעו בתאונה נפגעו בפלג גופן התחתון ובבטנן ופונו גם הן לבית החולים בלינסון בפתח תקווה לקבלת טיפול רפואי. האישה שנהגה ברכב, ככל הנראה אמן של שלושת הילדות, נפצעה בפלג גופה התחתון והעליון.

תושבי השומרון מבקשים להתפלל לרפואת הפצועים, בתוכם הפעוטה שנפצעה אנושות, אדל בת אדוה.