"מאפים ללא שינוי צורה - חשש חמץ"

רבנים מבהירים בעקבות הפרסום בערוץ 7, כי מאפים לפסח שצורתם אינה שונה מהצורה בשאר ימות השנה יש להימנע מלרכוש אותם.

ישי קרוב , ח' בניסן תשע"ג

הרב מלמד בכנס הרבנים המשיבים
הרב מלמד בכנס הרבנים המשיבים
אתר "ישיבה"
רבנים מבהירים בשיחות עם ערוץ 7 כי מאפים המיוצרים לקראת פסח ולא נאפו בצורה שונה מהצורה הרגילה בשאר ימות השנה - יש להימנע מלקנותם.

פסקי ההלכה של הרבנים מגיעים בעקבות הכתבה שפורסמה אתמול, כאן בערוץ 7, לפיה רשת 'שופרסל' משווקת לקראת פסח וופלים ללא חומרים שהם חמץ, אלא שצורתם אינה שונה מהוופלים המשווקים במהלך כל השנה והאריזה, גם היא, אינה שונה מצורת האריזה הרגילה בשאר השנה - מה שעלול להביא לידי טעויות חמורות.

השיווק מגיע למרות שעל פי מסמך של אגף הכשרות הארצית ברבנות הראשית לישראל, "צורת המאפה לפסח תהיה שונה לחלוטין מהרגיל ובאופן מהותי כגון - ממלבן לעגול, מעגול למשולש וכן על זו הדרך". כמו כן על האריזה להיות שונה מהאריזה הרגילה בצבע של התוית.

בשיחה עם ערוץ 7 הבהיר ראש ישיבת בית אל ורב היישוב, הרב זלמן מלמד, כי מוצרים כאלה, המיוצרים ללא שינוי צורה, "יש בהם חשש חמץ".

הרב מלמד הדגיש כי על הציבור להימנע מלרכוש מוצרים אלו ובשל צורתם הזהה לא ניתן להבדיל האם אכן הם כשרים לפסח או שבטעות מדובר במוצר חמץ של ממש.

גם רב היישוב הר ברכה ומחבר סדרת ספרי ההלכה 'פניני הלכה' ומדור 'רביבים' בעיתון 'בשבע', הרב אליעזר מלמד, השיב לשאלת ערוץ 7 כי "שיש להחמיר לא להשתמש בהם ולהימנע מלרכוש מוצרים אלו".

הרב הזכיר כי במדור 'רביבים' שפורסם בערב פסח תשע"א הוא כתב, "בשנים האחרונות, עם התפתחות תעשיית המזון, נוצרה אפשרות לייצר לקראת פסח עוגות, לחמניות, פיתות, ופלים ובורקסים ללא חמץ. אלא שהתעוררה מזה בעיה גדולה: המאכלים הכשרים לפסח ומאכלי החמץ נראים דומים, ואנשים עלולים להתבלבל ביניהם. וכבר נשמעו סיפורים של אנשים יראי שמים שטעו והתבלבלו ואכלו עוגות חמץ וופלים חמץ בפסח. ופעמים שהטעות באה מפני האריזות הדומות, ופעמים שהטעות מפני שהמוצר עצמו דומה".

"כדי למנוע תקלות שכאלה, הוחלט ברבנות הראשית כבר לפני מספר שנים לקבוע נהלים ברורים, לפיהם "צורת המאפה לפסח תהיה שונה לחלוטין מהרגיל, כגון: רוחב שונה, נפח, צורה וכדומה". וכן "האריזה תהיה שונה מהאריזה הרגילה בצבע התווית, בכיתוב בולט או זוהר - 'כשר לפסח'". ואם המוצר כשר לאוכלי קטניות או לאוכלי מצה עשירה בלבד, יש לציין זאת באותה הבלטה".

"ואין כאן גזירה חדשה", הדגיש הרב אליעזר מלמד, "שלא נודעה כמותה, שכן כבר אסרו חכמים כיוצא בזה לאפות לחמים ולחמניות בחלב, שמא יטעו לחשוב שככל הלחמים גם לחם זה הוא 'פרווה' ויאכלו אותו עם בשר, ונמצאו אוכלים בשר וחלב. ואם טעות אפו לחם או לחמניה בחלב, לא רק עם בשר אסור לאכול אותם אלא גם לבדם, כדי שלא יבואו לכלל טעות. והרוצה לעשות מאפה חלבי, צריך לעשותו משונה בצורתו, כדי שכל מי שיבוא לאוכלו ישאל ממה הוא עשוי ולא יטעה לאוכלו עם בשר".