הגליל התחתון: רק 20 אחוז יהודים

מוטי פרץ מראשי העמותות היהודיות בגליל, קורא לשר החקלאות החדש לעצור את ההשתלטות הערבית בצפון לפני שיהיה מאוחר.

בני טוקר , י' בניסן תשע"ג

כפרי הדרוזים בגליל
כפרי הדרוזים בגליל
קובי פינקלר

מוטי פרץ, חקלאי ומג"ד מילואים שמחזיק 4,000 דונם שטחי מרעה - אדמות מדינה בהר טורעאן, שבגליל, מזהיר כי הערבים בצפון ממשיכים להשתלט אט אט על אדמות המדינה וכל זה בעידוד ממשלת ישראל.

"לצערי שר החקלאות הקודם עודד לתת להם אדמות", סיפר פרץ בראיון לערוץ 7, "אני מקווה שהשר החדש שמיר, יבוא לכאן לשטח ויראה את המצב הקשה, כי המצב זועק".

לדבריו, הערבים בגליל התחתון משתלטים על האדמות בשיטת הבריונות, "כיום בגליל התחתון יש 80 אחוז ערבים ו-20 אחוז יהודים. צמרת משרד החקלאות ומנהל מקרקעי ישראל צריכים להגיע לכאן ללמוד את הבעיה מקרוב".

"הערבים משתלטים על קרקעות בגליל התחתון והרשויות שותקות. הם מציקים לבוקרים וגורמים לחקלאים ולבוקרים לנטוש את הקרקע ואז הם פשוט תופסים את הקרקע, בלי לשלם לאף אחד".

פרץ מספר כי רק בחודש האחרון חתכו הערבים 12 ק"מ של גדר בשטחו, "זה נזק של אלפי שקלים לא כולל הרעלה של שמונה ראשי בקר".

"פעם בשבוע מגיעים אלי חבר'ה מישיבות בצפון, שעוזרים לי. גם השר אורי אריאל כח"כ בקדנציה האחרונה ביקר פה המון, הוא מכיר את הדברים היטב. יש בנוסף כמה עמותות יהודיות שפועלות בשטח, ארגון שנקרא אמת מארץ תצמח, ומשמר אדמתי, שפועלים כל השנה לשמירה על אדמות המדינה. לצערי השתלטות הערבית על אדמות המדינה מתרחשת שנים וזוכה להתעלמות, אני מקווה שזה ישתנה".