גל תמיכה בדפני ליף לראשות תל אביב

גולשים רבים גדשו את דף הפייסבוק של דפני ליף מאז שהודיעה כי היא שוקלת להתמודד על ראשות העיר תל אביב יפו.

עדו בן פורת , ט"ז בניסן תשע"ג

עדיין שוקלת. דפני ליף
עדיין שוקלת. דפני ליף
יוני קמפינסקי

גולשים רבים גדשו את דף הפייסבוק של דפני ליף, מובילת המחאה החברתית, מאז שהודיעה כי היא שוקלת להתמודד על ראשות העיר תל אביב יפו מול ראש העיר המכהן רון חולדאי, הנמצא בתפקידו כ-15 שנים.

כזכור, ליף הודתה לפני מספר ימים כי פנו אליה תושבים רבים בבקשה שתתמודד מול חולדאי, "אני לא מתכוונת לשקר - אני חושבת על זה וברצינות", כתבה ליף.

"דפני, אשמח אם תרוצי לראשות העיר תל אביב! מוכנה לתמוך ולעזור ככל שניתן", כתבה הגולשת דורית. יאיר כתב לליף: "אם תרוצי לראשות העיר תקבלי בשמחה את תמיכתי ואיתה יבואו עוד כמה וכמה", הבטיח.

מנגד, גם קריאות אחרות נרשמו בדף הפייסבוק שלה. כך לדוגמא נכתב כי "לעירייה צריך להיות שונה כי העירייה היא גן עדן למושחתים ובטלנים".

בשנת 1998 התקיימו הבחירות הראשונות לעיריית תל אביב, בהן ניצח חולדאי עם 50% מקולות הבוחרים. בשנת 2003 נבחר לתקופת כהונה שנייה לאחר שזכה ב-63% מקולות הבוחרים.

בשנת 2008 נבחר חולדאי לכהונה שלישית עם 51% מהקולות. מתחרהו העיקרי, חבר הכנסת דב חנין קיבל 34% מהקולות. גם בבחירות הקרובות עלה שמו של חנין כמועמד פוטנציאלי מול חולדאי, יחד עם שמו של איש מפלגת מרצ, חבר הכנסת ניצן הורוביץ.