סנגרו של החשוד ברצח אשתו: פליטת כדור

עורך דינו של המאבטח החשוד ברצח אשתו לעיני בתם טוען כי מרשו לא התכוון להרוג את האישה וכי מותה נגרם כתוצאה מכדור שנפלט מהנשק.

ניר הר זהב , ט"ז בניסן תשע"ג

היזרה אמש בפתח תקווה
היזרה אמש בפתח תקווה
צילום: בועז בן ארי

הוארך בתשעה ימים מעצרו של המאבטח מראש העין, שירה אמש למוות באשתו מטווח אפס, במהלך ויכוח שפרץ בין השניים במכונית המשפחתית.

עורך דינו של החשוד, אבי חימי, טען שלא מדובר ברצח. "מדובר בתאונה לא מכוונת בנשק, אבל משטרת פתח-תקווה היא תחנה רצינית, ונחכה לממצאים שהם יביאו", אמר.

"הוא נראה הלום צער וכאב. ככל שהבינותי מהשיחה, מדובר בתאונה בנשק ולא בכוונת מכוון, אבל נצטרך להמתין לחקירת המשטרה", סיפר בשיחה עם גלי צה"ל. לדבריו, החשוד "נושא את האקדח ברישיון מכיוון שהוא מאבטח בבית ספר. זאת בעיה שהנשק נשאר אצל מאבטחים אחרי העבודה וזאת סוגיה שיש לטפלה".

לטענת חימי, משיחתו עם החשוד במעשה, בתו לא הייתה עדה למותה של אמה ולא הייתה ברכב בשעה שהתרחש האירוע. "ביקשו לשוחח בארבע עיניים והילדה לא הייתה עדה לאירוע. העובדה שהיא נמצאה סמוך לרכב יכולה לאושש טענה זו", הוא תיאר והוסיף כי החשוד "הביע דאגה לבתו. הוא היה מסור למשפחתו. מדובר באירוע כל כך כואב שקשה לנתח אותו במרחק של מספר שעות".

בת הזקונים של בני זוג מראש העין, נערה בת 14, ישבה אמש במכונית של הוריה בעת שהיו בדרך לביתם שבראש-העין, זאת לאחר שהיא ואימה אספו את האב ממקום עבודתו כמאבטח במכללת עמית.

בצומת ,"גנים" בפתח-תקווה פרץ ויכוח בין האב לאשתו, במהלכו שלף האב את אקדחו וירה שני כדורים בראשה של אשתו, לעיניי ביתם. אחר כך צלצל 100 והמתין למשטרה. צוותי מגן-אדום ואיחוד הצלה שהגיעו למקום ניסו לבצע פעולות החייאה באישה, אך ללא הועיל, ומותה נקבע במקום.