השר שמיר:
"חומש זה ארצנו. נקודה"

אלפים הגעו היום לחגוג בחומש, בהם גם שר החקלאות, סגן שר הביטחון ויו"ר ועדת הכספים שהדגיש כי "חומש היא חלק בלתי נפרד מא"י".

חזקי ברוך , ט"ז בניסן תשע"ג | עודכן: 19:10

יאיר שמיר בחומש
יאיר שמיר בחומש
ועד מתיישבי השומרון

אלפים חגגו במהלך היום (רביעי) על חורבות היישוב חומש שבשומרון. 

מאז שעות הבוקר התמלא היישוב חומש, שתושביו גורשו לפני כ-7.5 שנים במסגרת תוכנית ההינתקות, באלפי מבקרים במסגרת האירוע שאורגן על ידי המועצה האזורית שומרון, ועד מתיישבי השומרון, מתנ"ס שומרון והמרכז להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון.

בין המבקרים היו גם שר החקלאות ופיתוח הכפר - יאיר שמיר, סגן שר הביטחון - דני דנון ויו"ר ועדת הכספים - ח"כ ניסן סלומיאנסקי.

השר שמיר אמר כי "אנשי האמונה במאבק מול אנשי הפרקטיקה תמיד אנשי האמונה מנצחים. ושנזכה להמשיך להיות תמיד מאנשי האמונה ושנראה בחומש בתים בנויים ילדים משחקים וישוב עומד על תילו. פה זה ארצנו. נקודה".

דני דנון אמר כי "כולנו מבינים וגם אני כסגן שר הביטחון את החשיבות של חומש והישובים. כיפות הברזל האמיתיות הם הישובים פה ביהודה בשומרון. בזכות הישובים פה יש ביטחון בתל אביב".

ניסן סלומיאנסקי הדגיש כי "חומש היא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל".

חבר הכנסת מוטי יוגב הודה לגרשון מסיקה ולראש ישיבת חומש הרב אלישמע על כך שבמו ידיהם הם שומרים בשבילנו כל השנה על היישוב החרב חומש.

חברת הכנסת אורית סטרוק אמרה, "במקום בו אנו עומדים היה ישוב פורח ומשגשג שנעקר והוחרב עד היסוד ללא שום טעם וסיבה. כולם מבינים היום מה הייתה ההתנתקות וטעויות צריך לתקן. אנו חייבים תודה גדולה לבחורי הישיבה אשר יום יום מביעים את הכיסופים לחומש וכן ברכה לראש המועצה גרשון מסיקה שכצעד ראשוו החזיר את חומש לרשימת יישובי המועצה ופועל לחזור ולהקים את חומש".

ראש המועצה גרשון מסיקה אמר כי "עליית האלפים בחול המועד פסח היא קריאת כיוון לממשלה החדשה. אנו מצפים מהממשלה לשנות כיוון וחומש היא התחלה טובה".

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, אמר "שש שנים מאז שחודשה ההתיישבות בחומש, ראוי לשוב ולחזק את הניסיונות לחזור לשם במלוא העוצמה".

"סיורים של שרים, ח"כים ורבנים למקום מקרבים אותנו לשם ובוודאי קריאה גדולה של ציבור אוהבי ארץ ישראל ברצוננו לשוב ולחדש את ההתיישבות שנחרבה שם ללא סיבה וללא תועלת".

קצובר הוסיף כי "דווקא אירוע השנה האחרונה בדרום שבים וממחישים את הטיפשות וחוסר המחשבה ב'התנתקות', שהכפרה עליה תהיה חזרתנו לשם בעוצמה כפולה ומכופלת".

סגן ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שהתגורר בשא-נור, אמר כי "אנו שזוכרים יום יום ולילה לילה את חרפת יום גירושנו, מתחייבים לפעול כל עוד נשמה באפינו ללא הפסק לחזור לישובים שנעקרו".

"החזרה לחומש היא לא רק שינוי נקודתי, היא שינוי המגמה כולה: מחידלון וחולשה לערכים, רעננות וציונות".

דווקא אירוע השנה האחרונה בדרום שבים וממחישים את הטיפשות וחוסר המחשבה ב'התנתקות', שהכפרה עליה תהיה חזרתנו לשם בעוצמה כפולה. אנו מבקשים מנציגי המנשלה והככנסת שהגיעו היום לפעול לחזרתנו לחומש".טוען....