מבקר המדינה מתנצל

מבקר המדינה יוסף שפירא שיגר התנצלות לקודמו בתפקיד, לינדנשטראוס, על שטען כי זה האחרון השאיר אחריו "אדמה חרוכה" במשרד המבקר.

חזקי ברוך , י"ז בניסן תשע"ג

מתנצל. יוסף שפירא
מתנצל. יוסף שפירא
צילום: פלאש 90
מבקר המדינה יוסף שפירא שיגר (יום ה') מכתב התנצלות לקודמו בתפקיד מיכה לינדנשטראוס, בעקבות ראיון שהתפרסם ב'ידיעות אחרונות' שבו טען שפירא כי לינדנשטראוס השאיר אחריו "אדמה חרוכה" במשרד המבקר, ודן בסוגיות שלא נוגעות אליו.

"דבריי בכתבה ותגובתך שם חרגו מהיחסים הטובים בינינו, פגעו בך ולא זו הייתה כוונתי... הריני מביע בזאת את התנצלותי על הדברים שנכתבו", כתב שפירא במכתב שהובא בערוץ 10.

לינדנשטראוס השיב כי הוא מקבל את ההתנצלות של שפירא "ורואה את הפרשה כסגורה".

בראיון המדובר האשים שפירא את לינדנשטראוס על שלא ביצע את תפקידו כראוי, "אני מתמודד עם ירושה לא פשוטה. אנחנו מנסים לשקם עכשיו את מה שהיה פה. ההשקפות שלי שונות לחלוטין מאלה של קודמי. גם הגישה למהות התפקיד שונה. אתן לכם דוגמה: לינדנשטראוס העניק ראיון עיתונאי ראשון עוד לפני שנכנס לתפקיד. אני חיכיתי תשעה חודשים. הקורא יסיק את המסקנות".

שפירא התייחס ל'חוק לינדנשטראוס' שנועד לתת למבקר הקודם ארכה להשלים את דו"ח הרפז. "לא אהבתי את החוק. אמנם הגנתי על החוק בבג"ץ, אבל עשיתי את זה כי הבנתי שהחוק יעבור בכל מקרה. הנחתי לו לסיים את העבודה למרות שבסוף הוא לא סיים. האמינו לי, גם זה לא יקרה אצלי. כשפרשתי מכס השיפוט לא השארתי מאחורי תיק אחד פתוח", הבהיר.