ניצול שואה הותקף בגן משחקים

פייבל גרטמן בן ה-79 הוכה בידי אב לילדים בגלל ש"העז" להעיר להם על מעשה ונדליזם שביצעו בספסל בגן בחולון.

עוזי ברוך , י"ט בניסן תשע"ג

משטרה
משטרה
פייסבוק משטרת ישראל

גרטמן, ניצול השואה בן ה-79 הותקף אתמול (שישי) לאחר שהעיר לילדים שניסו לפרק ספסל בפארק הנוער בחולון.

"חשבתי שדי, הוא גומר אותי. הוא גומר אותי", אמר בראיון לערוץ 10. "פתאום אני רואה בן אדם שרץ אליי ומתחיל להכות אותי. הוא השכיב אותי על הכיסא, בא מאחורה ותפס לי את הראש. לא יכולתי להגיב, הייתי מעולף", תיאר גרטמן את רגעי החרדה.

האדם שהכה אותו הוא אביו של אחד מהילדים להם העיר, ואתמול עוכב לחקירה. בהמשך היום הוא שוחרר בתנאים מגבילים, תוך שהוא מכחיש את ההאשמות נגדו.

גרטמן פירט את השתלשלות האירועים שהובילה אותו לבית החולים: "אני רואה ילדים מפרקים כיסא, ועל הכיסא הזה יושבים כל הזמן אנשים מבוגרים. רצתי אחריהם, לכיוון העגלה שלהם, והם ברחו".

לאחר מכן הגיע האב המכה, והוונדליזם הפך, כאמור, להתעללות אכזרית בקשיש. "הוא לא דיבר, הוא רק הרביץ לי", אמר גרטמן כשדמעות מציפות את עיניו, והוסיף: "למה הוא הרביץ לי, למה? הוא יכול היה להגיד לי מילה".

גרטמן הפגוע שוחרר מבית החולים לאחר שטופל בפניו, עליהם ניכרת עוצמת הפגיעה. "לא אתערב יותר בשום דבר", ציין ניצול השואה בעצב, והוסיף כי אין בכוונתו לפקוד את הפארק בשנית.

האלימות הזו מצטרפת למקרה נוסף שאירע בתחילת החודש. קשיש בן 80 הותקף באכזריות לאחר לאחר שהעיר לשני נערים על מעשה ונדליזם בגן ציבורי בפתח תקווה.

הקשיש ישב על ספסל במקום בעת ששני הנערים גרמו נזק לאחת מסככות הצל. לאחר שניגש אליהם וביקש מהם לחדול ממעשיהם - תקפו אותו על פי החשד השניים וגרמו לו לחבלות. עוברת אורח שחלפה במקום הייתה עדה למקרה והזמינה אמבולנס. הקשיש פונה לבית החולים, שם נותח וטופל. במשטרת פתח תקווה הוקם צוות חקירה מיוחד. השניים נעצרו וקשרו עצמם למעשה.

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך אמר הערב כי יפנה למפכ"ל המשטרה ולרשות השופטת כדי שיתייחסו בחומרה מיוחדת למקרים כאלה. "הקשישים אינם שק האגרוף של כל בריון. מקומם של התוקפים מאחורי סורג ובריח", דברי אורבך.