מועצת יש"ע נגד עיתון 'הארץ'

בצעד חריג הגישה מועצת יש"ע תלונה במשטרה נגד עיתון 'הארץ' והעיתונאית עמירה הס, בעקבות מאמר שכתבה על תופעת ידויי האבנים.

חזקי ברוך , כ"ג בניסן תשע"ג

לגיטימי? יידוי אבנים
לגיטימי? יידוי אבנים
פלאש 90

יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה, ומנכ"ל מועצת יש"ע, רון שכנר, שלחו היום (רביעי) תלונה למפקד מחוז ירושלים נגד עיתון 'הארץ' והעיתונאית עמירה הס על הסתה לאלימות.

בטור של הס שפורסם היום ב'הארץ' נכתב בין השאר כי "יידוי אבנים הוא זכות וחובה מולדות של מי שנמצא תחת שלטון זר. יידוי אבנים כפשט וכדרש, מטאפורה להתנגדות".

בתלונה שהוגשה נאמר כי המאמר שפורסם ב'הארץ' הוא 'שיר הלל' לידוי אבנים ומתן לגיטימציה למעשים כגון אלו. במועצת יש"ע הסבירו כי המאמר מתעלם מהיות יידוי אבנים מעשה עבירה חמור המסכן את אזרחי ישראל, מעשה שגרם למוות ופציעה קשים. כך לדוגמא הזכירו במועצת יש"ע את אשר פלמר ובנו אשר רוצחם הורשע אתמול ברצח, כמו גם את התינוקת אדל ביטון הנאבקת עדיין על חייה.

במכתב התלונה ששוגר למפקד מחוז ירושלים, כתבו ראשי מועצת יש"ע כי הבעת הזדהות עם מעשי אלימות ופרסומם נותנים ומשווים לעבירת האלימות "לגיטימציה ומכובדות המלבים את האש בוודאות קרובה וככזו על רשויות החוק לומר את דברם באורח חד משמעי ונחרץ כלפי הכותבת ומי שנתן בימה לפרסום דבריה".

עוד כתבה עמירה הס במאמר כי "רדיפתם של מיידי האבנים, כולל מעצר זאטוטים בני שמונה, היא חלק בלתי נפרד, גם אם לא תמיד כתוב, מתיאור התפקיד של נציגי השלטון הזר - לא פחות מירי, עינויים בחקירה, גזל אדמה, איסורי תנועה ואפליה בחלוקת המים".