"עמירה הס תומכת בהרג חפים מפשע"

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה ליועמ"ש בבקשה לפתוח בחקירה נגד עמירה הס שכתבה כי "יידוי אבנים הוא זכות וחובה מולדות".

ישי קרוב , כ"ג בניסן תשע"ג

עמירה הס
עמירה הס
צילום: פלאש 90

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בבקשה להורות על פתיחה בחקירה בגין חשד להסתה של  עמירה הס שכתבה בהארץ כי "יידוי אבנים הוא זכות וחובה מולדות".

עו"ד הילה כהן , ב"כ הפורום כתבה ליועץ כי מדובר בדברים חריפים וחמורים, ובעבירות של הסתה לאלימות ולטרור, תוך עידודו של הטרור הרצחני המתבצע בשטחי הארץ.

"בקביעתה כי מדובר בזכות ובחובה של הפלשתינים, כמי שנתונים, כביכול, תחת שלטון זר, היא מעניקה לגיטימציה למעשי הטרור האלימים, מעודדת אותם ואף מלבה אותם בקריאתה להרחבתם לתחומים נוספים".

בפורום קובעים כי "ידויי אבנים כלפי ישראלים, באשר הוא, יש לכנותו בשמו האמיתי – פעולת טרור. כל יחס אחר אליו עלול לגרום חלילה להסלמת התופעה, מתוך הגדרתה כמוצדקת כביכול".

בפורום טוענים שדבריה של הס כבר עושים גלים בקרב הפלשתינאים והם אף צוטטו באתר האינטרנט של ארגון הטרור חמאס.

עו"ד כהן אומרת כי "חומרתם של הדברים מקבלת משנה תוקף כשבימים אלו ממש הפעוטה אדל נלחמת על חייה בבית החולים כתוצאה מיידוי אבנים לעבר מכונית. ויום אחד לאחר מתן הכרעת הדין בעניין רצח אשר פלמר ובנו הפעוט יהונתן הי"ד, שבה נקבע כי יידוי אבנים הינו מסוכן אף יותר מירי ממכונית חולפת.

"תזמון פרסום דבריה של הגב' הס, מעיד על תמיכה של ממש בפעילות שמטרתה הרג חפים מפשע, ומגביר אף הוא את חומרתם".

עו"ד כהן  תובעת מהיועץ לפתוח בחקירה פלילית "כל הצדקה למעשי הרג מכוונים כאלו, איננה יכולה להתקבל במשחק הדמוקרטי, ויש למצות עימה את מלוא חומרת הדין."