אמנון דנקנר הלך לעולמו בן 67

העיתונאי הוותיק אמנון דנקנר הלך אמש לעולמו בביתו ברמת השרון. מותו הכה בתדהמה את חבריו ומקורביו הרבים.

עוזי ברוך , כ"ו בניסן תשע"ג

אמנון דנקנר ז"ל
אמנון דנקנר ז"ל
פלאש 90

ברמת השרון הלך לעולמו העיתונאי, הסופר והפובליציסט אמנון דנקנר. בן 67 היה.

הוא לקה ככל הנראה בלבו.

דנקנר עבד בעיתונים "הארץ", "דבר" ו"חדשות". הוא ערך את "מעריב" במשך 5 שנים, ובעת האחרונה כתב בעיתון "סוף השבוע". בשנים האחרונות עסק בכתיבת ספרים ובסיקור התרבות העברית.

שר האוצר יאיר לפיד ספד לאמנון דנקנר ואמר כי לבו שתמיד היה נוח ונינוח נעמד פתאום דום. "אני כועס עליו, היו יכולות להיות לנו עוד 10 או אפילו 15 שנות דנקנר", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו.

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' כתבה כי "אמנון דנקנר היה סופר, עיתונאי, פרשן, עורך – מה לא. מתפוצץ מכישרון ומשנינות, משכיל ורב ידע בכל תחום, עם חוש הומור מדהים, לשון חדה כתער, יכולת כתיבה נדירה, ואישיות סוערת. הכרנו היטב והיינו מיודדים כעיתונאים, אבל החוט המקשר החזק בינינו היה טומי לפיד ז"ל, אבא של יאיר, שהיה אמנם בר פלוגתא אידיאולוגי חריף שלי, אבל חבר קרוב ואהוב מאוד. גם דנקנר ואני לא הסכמנו כמעט על כלום, אבל אנשים כמוהו, שאפשר לריב אתם מריבה הגונה אבל אף פעם לא לזלזל בהם – הופכים את החיים למעניינים, משעשעים ועשירים יותר.הוא היה אבא ובעל מסור, וחבר נאמן ואוהב לחבריו. יהי זכרו ברוך."

חברו הקרוב של דנקנר, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אמר כי שוחח אמש (ו') עם דנקנר וכי הוא היה במיטבו. בריאיון ברשת ב' הוסיף אולמרט כי אמנון דנקנר היה אדם תוסס, עם סקרנות אינטלקטואלית שקשה למצוא כמוה, ובעל ידע מדהים בתחומים מגוונים.