נמשכות התפילות לרפואת הרב יעקב יוסף

הרב אריאל לוי, מקורבו של הרב יעקב יוסף מספר על דמותו הייחודית, מסירותו להרבצת התורה ומוסיף בקשה להמשיך ולהתפלל לרפואתו.

ניר הר זהב , ל' בניסן תשע"ג

הרב יעקב יוסף
הרב יעקב יוסף
הלל מאיר

הרב יעקב יוסף מוסר במשך שנים רבות, בהתמדה ובמסירות, שיעורי הלכה בכל רחבי הארץ.

הרב אריאל לוי, המקורב לרב יוסף, סיפר כי לתלמידים הרבים שבאים לשיעורים "הרב יוסף קורא 'חברים', בענווה ובמאור פנים לכל אחד מתלמידיו".

"לפני למעלה משנה וחצי כשהתוודע למחלתו הקשה, לא הפסיק הרב במסלול שיעוריו הרבים, כל עוד גופו נשמע לו - הוא ממשיך. בבית הכנסת בורוכוב בירושלים, בישיבת 'חוט של חסד', בבית הכנסת שבמדרחוב ברחוב בן יהודה, בעיר רחובות, בבני עייש, בבית שמש, באפרת שבגוש עציון, בבית וגן ובעוד מקומות רבים, כארבעים שיעורים בשבוע", תיאר הרב לוי.

עוד מציין הרב לוי כי גם שיעורו הקבוע של הרב יוסף במערת המכפלה, בארבע לפנות בוקר, ממשיך להתקיים. "בשנה וחצי האחרונות למדנו שיעור עצום במסירות נפש לזיכוי הרבים ובהרבצת התורה".

בנו בכורו של מנהיג תנועת ש"ס, נזכיר, אושפז בימים האחרונים במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בשל מצבו הקשה התקיימו  ערב ראש חודש אייר, מעמדי תפילות לרפואתו, בין היתר, בקבר החיד"א בהר המנוחות בירושלים.

הרב יוסף חולה במחלה קשה מזה שנה ובתקופה האחרונה אושפז הרב יוסף מספר פעמים תוך שהוא עובר טיפולים רפואיים סבוכים.

"שיעוריו של הרב יוסף בהלכה נמסרים בחן ובסדר מיוחד. צמוד הוא לשולחן ערוך ומלמד מסלול קבוע, מתחילת חלק אורח חיים הוא עובר ביסודיות ומקיף סימן אחרי סימן, סעיף אחרי סעיף, מהמקורות עד להלכה, בשפה ברורה ונעימה... ממש תענוג לשמוע", תיאר הרב לוי.

הוא הוסיף כי שיעורי ההלכה של הרב יוסף תמיד הופצו לרבים, "אך עכשיו כשנחלש הרב עד מאוד אנו רואים חשיבות רבה להמשיך את מפעל זיכוי הרבים העצום שלו, את שאיפתו לזכות את עם ישראל בלימוד ההלכה ולכן אנו יוצאים במבצע נרחב להפצת שיעוריו".

"השיעורים מוקלטים על גבי 40 דיסקים מסוג mp3 וכל דיסק מכיל עשרות שיעורים. הדיסקים ערוכים על פי סדר השולחן ערוך, מתחילת חלק אורח חיים, מקיף כמעט את כל אורח חיים, כמעט את כל חלק יורה דעה ונושאים רבים מאבן העזר וחושן משפט. הודות לשיעורים כל אחד מאיתנו יכול לקנות בקיאות בהלכה בכל נושא ונושא ולזכות להבטחת 'תנא דבי אליהו כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא'. אפשר לנצל גם את זמני הנסיעות להאזנה ולקיים מצוות 'ובלכתך בדרך'.

אנו מבקשים מהציבור להרבות בתפילה מעומק הלב לרפואתו השלמה והמהירה של מורנו הגאון הרב יעקב חי בן מרגלית, שיחזור לאיתנו הראשון וימשיך ללמדנו אהבת תורה, אהבת ארץ ישראל אמיתית ואהבת עם ישראל", דברי הרב לוי.

לריכשת הדיסקים של הרב לחצו כאן