נוכחות אזרחית יהודית מול טרור האבנים

לתושבי גוש עציון נמאס מגל טרור האבנים בצירי התנועה והיום אחר הצהרים יציבו משמרת מחאה באחת הנקודות בהן נפגעו יהודים רבים.

בני משה , ל' בניסן תשע"ג

זריקת אבנים
זריקת אבנים
פלאש 90

לנוכח התגברות גל טרור האבנים בכבישי יהודה ושומרון בכלל ובכבישי גוש עציון בפרט, ולנוכח מה שמוגדר בפיהם כחוסר תגובה הרתעתית מצד כוחות הביטחון, ייצאו היום (רביעי) אחר הצהריים תושבים מאפרת יחד עם פעילי תנועת 'נשים בירוק' ל"מבצע תגובת נוכחות יהודית" בנקודות רגישות על צירי התנועה.

מארגני האירוע נערכים להתמקם לפנות ערב ביציאה הצפונית של אפרת, נקודה בה נפגעו רבים מתושבי האזור מיידויי אבנים. במקום יוצבו שולחן וכסאות ותושבים ותומכיהם יגיעו להפגנת הנוכחות לצד ציר התנועה.

לאחר תפילת מנחה שתתקיים במקום יימסר שיעור קצר מפיו של הרב שלמה קמחי.

נדיה מטר, ממארגני האירוע, מדגישה כי אין מדובר בהפגנה אלא ב"מפגן נוכחות יהודית", כלשונה. "יש לנו מסר ברור ואותו נבהיר ונעביר – כאן ביתנו וזו ארצנו. נתהלך בכל מקום בארצנו כפי שנוהג כל עם חופשי וריבון בארצו".

עוד מוסיפה מטר ואומרת כי "יידוי אבנים בידי ערבים על יהודים אינה רק פגיעה וסכנה פיזית, אלא גם פגיעה בכבוד היהודי והלאומי של כולנו. המטרה של הערבים היא לא רק לרצוח את הנהג המסוים שעליו הם זורקים אבנים אלא גם לזרוע פחד בקרב כל היהודים בניסיון להבריח אותנו מהצירים בפרט ומארץ ישראל בכלל. לא ניתן למזימה הזאת לקרות. במבצע הנוכחות היהודית נבהיר לכוחות הביטחון שאם הם לא מוצאים לנכון להציב במקום נוכחות צבאית נסייע להם ונציב נוכחות יהודית אזרחית".    

נזכיר כאן את דבריו של מפקד אוגדת איו"ש עד לא מכבר, תא"ל חגי מרדכי, ולפיהם "אנחנו רואים באירוע יידוי אבנים פעילות טרור לכל דבר". הדברים נאמרו לנוכח גל טרור האבנים הנמשך בחודשים האחרונים בכבישי יהודה ושומרון כמו גם בשכונות מזרח ירושלים. האירוע החמור ביותר מבין האירועים האחרונים הוא הפגיעה ברכבה של משפחת ביטון, אירוע בו נפגעה קשה הבת אדל.