מצנע: לפיד באוצר - הימור כמו עם עמיר פרץ

יו"ר ועדת החינוך מתח ביקורת על מינוי יו"ר יש עתיד לשר האוצר: "לא יכול להיות מצב ששר מגיע לתפקיד ביצוע בלי שניהל בחייו כלום".

עוזי ברוך , ג' באייר תשע"ג

חוזר. מצנע
חוזר. מצנע
פלאש 90

חבר הכנסת עמרם מצנע אמר היום (שבת) כי מינוי של יאיר לפיד לתפקיד שר האוצר הוא חוסר אחריות.

"מינוי שרים זה לא דווקא בגלל יכולת של השרים. פרץ למשל - היה חוסר אחריות למנות אותו שר הביטחון וגם לשים איש חיל אוויר בראש  הצבא, היה חסר אחריות. ויאיר לפיד כשר אוצר זה הימור".

בהתיחסו לקיצוצי התקציב המסתמנים אמר מצנע: "כולנו מצפים שיאיר לפיד יביא פוליטיקה חדשה עם חשיבה מחוץ לקופסא מבלי לפגוע באוכלוסיות חלשות או קשישות או במעמד הביניים...ויש לי פתרון  - שהקיצוצים לא יהיו רוחביים אלא פרוגרסיביים. למשל בקצבת ילדים - יש לי שלושה ילדים ושבעה נכדים שיכולים ברוך השם להרשות לעצמם גם בלי קצבת הילדים אז יש כאלה שמרוויחים טוב ולא חייבים לקבל קצבת ילדים. כך לגבי קרן השתלמות. אפשר לההוריד את תקרת הפטור למי שמרוויחו מעל 15 אלף שקל בחודש. אפשר להקטין מע"מ על מוצרי מזון ופרות וירקות ולהעלות ל-20 אחוזים על הדברים האחרים. אני גם חושב שבויכוח בין שר התחבורה כץ לשר האוצר לפיד, יש להקפיא את פרוויקט הרכבות בצפון ולא להמשיך אם זה בא על חשבון פגיעה בחינוך".

בהתיחסו לתהליך השלום, הביע מצנע ספק, עם בהרכב הנוכחי של הקואליציה ניתן לחתום על הסכם שלום ואמר: ל"מרות שאני מסופק שעם ממשלת ימין ניתן יהיה להגיע להסכם הצטרפתי ל'תנועה' ולקואליציה ולו בגלל הסיכוי הקטן . על הסכם שלום אי אפשר יהיה לחתום במבנה הנוכחי של הקואליציה. ניאבק להגיע לתחילת שיחות ואז יהיה שינוי במפה הפוליטית, ואם נצטרך נלך לבחירות או למשאל עם".

מצנע אמר שהתאכזב מכך, שיו"ר מפלגתו, ציפי לבני, לא עמדה בהבטחתה למנות אותו לשר, "אכן היתה הבטחה ואכן היתה אכזבה ,כנראה זו דרכה של פוליטיקה. אבל, הציבור מצפה מאיתנו שנפסיק להגיד אכלו לי שתו לי דפקו אותי.. שנפסיק לקטר ובמקום זה לקפל שרוולים ולהמשיך לעבוד. אני רואה בוועדת החינוך לא פרס ניחומים אלא אתגר גדול".