הרב יעקב יוסף - דבקות בלתי מתפשרת בתורה

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, סיפר בראיון לערוץ 7 על הרב יעקב יוסף שהלך אתמול לעולמו, "אדם שדבוק בקודש, בעם ישראל ובאהבת ה'".

ישי קרוב , ג' באייר תשע"ג

לא בטוח שירצה. הרב שמואל אליהו
לא בטוח שירצה. הרב שמואל אליהו
שלומי שלמוני

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, סיפר בראיון לערוץ 7 על הרב יעקב יוסף זצ"ל, שנפטר בערב שבת לאחר מחלה קשה.

"הוא היה תלמיד חכם אמיתי", קבע הרב אליהו, "אדם שדבוק בקודש, בעם ישראל, בתורה, בלומדי התורה, באהבת ה'. היתה לו ממש מסירות נפש".

"יש הרבה דברים להגיד עליו אבל הדבר הכי מבהיל הוא שגם במהלך המחלה הקשה שהיה חולה בה, הוא המשיך ללמד בכל המקומות".

רבה של צפת סיפר כי פעם אחת אמרו שהרב יוסף במצב אנוש, "באתי לבקר אותו בביתו וראיתי אותו עוסק בתורה. כשניכנסתי הוא מיד התחיל לדבר איתי בלימוד. זה היה מבהיל לראות את הדבקות שלו בללמוד וללמד. גם בשבוע האחרון, כשהמצב היה קריטי הוא לקח כדורים נגד כאבים והלך ללמד תורה".

הרב אליהו התיחס לכך שאלפי אנשים הגיעו אתמול להלוויה למרות שהתקיימה סמוך מאוד לשבת, "שיש מישהו שאוהב את עם ישראל  - עם ישראל מרגיש בכך והוא אהב את עם ישראל באמת ללא חשבונות. לא לחינם רבים התפללו עליו כמו שהתפללו על אבא".

הרב אליהו התייחס גם לקשר החם שהיה בין הרב יעקב יוסף זצ"ל לרב מרדכי אליהו זצ"ל, "כמה פעמים שמעתי מהרב אליהו דברי הערכה גדולים עליו. הוא העריך את התורה שלו וכיבד אותו".

"כשאבא היה חולה, הרב יעקב היה מארגן תפילות וביקר את אבא כמה פעמים. היה ביניהם קשר חזק מאוד".

רבה של צפת הסביר כי הקשר בין הרב מרדכי אליהו לרב יעקב יוסף החל  כבר בתקופת לימודיהם בעיר העתיקה, "הם גם עסקו לא מעט בסוגיות של עם ישראל וארץ ישראל וכידוע הרב יעקב יוסף היה מאוד חם בעניינים אלו".

לסיום אמר הרב אליהו כי מה שצריך לקחת מדמותו של הרב יעקב יוסף זה "תורת אמת והדבקות הבלתי מתפשרת בתורה, ללכת ללמוד תורה גם בשעות כל כך קשות וכואבות זה פלא שאין כדוגמתו".

לרכישת שיעורי הרב זצ"ל לחץ כאן