פרוש: "שפירון יחנך את צורכי הסמים והאלכוהול"

חברי הכנסת החרדיים לא נותרו אדישים לנוכח דבריו של שר החינוך הרב שי פירון לפיהם ללא לימודי ליבה המוסדות החרדיים לא יתוקצבו.

חיים לב , ד' באייר תשע"ג

מותקף. שר החינוך הרב פירון
מותקף. שר החינוך הרב פירון
פלאש 90

חברי הכנסת החרדיים לא נותרו אדישים לנוכח דבריו של שר החינוך שי פירון לפיהם ללא לימודי ליבה המוסדות החרדיים לא יתוקצבו. 

בתגובה לדברים אמר אמש ח"כ מאיר פרוש כי ״הנסיון לכפות על החינוך החרדי, המבוסס על הצלחה מוכחת שנבנית בהנחייתם של גדולי ישראל, את הפרמטרים של החינוך החילוני הנכשל, הינו אבסורדי ומעורר גיחוך".

 "על פי נתוני משרד החינוך וארגון המורים ישנם עשרות אלפי תיקים פתוחים במשטרה כנגד בני נוער. עשרות אלפי תלמידים צרכו סמים ומשקאות חריפים ומורים רבים דיווחו שהוכו בידי תלמידיהם. כך שאני מציע לשר החינוך, שי פירון, להפשיל שרוולים ולטפל בפרי הבאושים של מערכת החינוך הממלכתי, לפני שהוא מטיף ומנסה לכפות לימודים כאלה או אחרים על מערכת החינוך החרדי, בה תלמידים אינם מכים את מוריהם, צורכים סמים ואלכוהול".

ח"כ משה גפני אמר כי "האיש לא מבין במערכת החינוך בכלל ובחינוך החרדי בפרט, כנראה לפיד לא שם אותו בתפקידו כדי שיסייע ויועיל לחינוך הממלכתי אלא כדי לפגוע בחינוך החרדי".

 "בכל פעם שיהדות התורה הייתה בקואליציה, לא היו קיצוצים במערכת החינוך הממלכתית ובמוסדות להשכלה הגבוהה,  ולהפך, הייתה הגדלת תקציבים. כשיהדות התורה לא בקואליציה יש קיצוצים והפחתה בתקציבים אלו".