אירועי העצמאות בגוש עציון ייפתחו בשדמה

תחת הכותרת 'שרים עצמאות' עושים הפעילים למען שדמה יהודית ו'נשים בירוק' צעד נוסף להפיכת המקום שננטש בידי צה"ל למרכז תרבות אזורי.

בני משה , ה' באייר תשע"ג

האירוע בשדמה היום
האירוע בשדמה היום
יח"צ

מזה כ-5 שנים נמשכת פעילות אינטנסיבית של נוכחות יהודית בשדמה. הפעילות כוללת בין השאר הרצאות, שיעורים, צעדות, אירוח אישים ואורחים, נטיעות ועוד. כל אלה הצליחו, צעד אחר צעד, להחזיר את צה"ל לשדמה.

כזכור, בסיס שדמה הוא בסיס צבאי בפאתי הכפר מזמוריה. הבסיס הממוקם בשטח C שבשליטה ישראלית בין הר חומה להרודיון ננטש ע"י צה"ל בשנת 2006. פעילים אנטי-ישראלים זרים בעזרתם של ערביי בית סאחור הצליחו להשתלט על חלק מהמחנה בעזרת תקציבי ענק שקיבלו מארגון USAID וארגונים אירופים נוספים.

חברי תנועת 'נשים בירוק' ו'הועד למען שדמה יהודית', בגיבוי המועצה האזורית גוש עציון, ובעזרתם של שרים וחברי כנסת הצליחו בפעילות ציבורית ומעשית להחזיר בשנת 2010 את נוכחותו של צה"ל במקום. כעת מציבים לעצמם הפעילים כיעד מדרגה נוספת, חדשה, של הפעילות בשדמה: הקמת מרכז תרבות לרווחת תושבי מזרח גוש עציון והר חומה בבסיס שננטש.

"כבר היום יש בשדמה פעילות תרבותית ענפה, אך זה עדיין זה לא מספיק", אומרות ראשי 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, ומספרות על אירוע התרבות הצפוי בליל יום העצמאות, יום שני בערב, "בשעה 22:00, נשיר עצמאות בשדמה לא רק כדי לחגוג עצמאות, אלא בשביל לקדם ולהעמיק בעוד צעד את הנוכחות היהודית".

תחת הכותרת 'שרים עצמאות בשדמה' יתכנסו תושבים, ותמכי ההתיישבות, אישי ציבור ורבנים למפגן שירה ואהבה לארץ. בין המשתתפים יהיו ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל, הרב ירון דואני מנוקדים שיברכו, חברי הכנסת החדשים הרב אלי בן דהן, שולי מועלם-רפאלי ואורית סטרוק. על שירת שיריה של נעמי שמר ינצח המוזיקאי דודו אלהרר ועימו האמן יולי קים.

על חזון הפיכתו של בסיס שדמה הנטוש למרכז תרבות אזורי אומרות קצובר ומטר: "זה אפשרי! צה"ל חזר כי ראה את הדבקות והנחישות, והבין עד כמה הנקודה הזו אסטרטגית וחשובה. הנוסעים בכביש זעתרא שנפתח לאחר מאבקים לתחבורה זקוקים לביטחון, ושדמה שולטת על הכביש ומספקת אותו. רצף התיישבותי בין ירושלים לגוש עציון מזרח חיוני ביותר כדי למנוע השתלטות ערבית. הכביש, הביטחון והרצף הטריטוריאלי הובילו להגדלתם באחוזים גבוהים של הישובים במזרח הגוש. כעת יש להמשיך ביתר שאת. משמעותו של אירוע 'עצמאות בשדמה' היא תנופה נוספת למזרח גוש עציון ובנין הארץ. בואו לשיר עם משמעות".