איום כלכלי על בנק לאומי

עורכי דין מאיימים: אם הסדר החוב עם דנקנר לא יבוטל, נבטל את החשבונות בבנק. "זהו מאבק על דמותה של מדינת ישראל".

בני טוקר , ח' באייר תשע"ג

נוחי דנקנר
נוחי דנקנר
פלאש 90

עורך הדין איתן ארז, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל,  יוצא במתקפה נגד בנק לאומי ומודיע כי אם לא יבוטל הסדר החוב עם נוחי דנקנר, הוא ועורכי דין נוספים ימשכו את כספם מהבנק.

בראיון לערוץ 7  מסביר ארז מדוע יצא בקריאה הקשה, "קראנו את התחקיר איך הקשרים בין בכירים בבנק לאומי לדנקנר הובילו למחיקת החוב, זה מרתיח אותי.

"אני מחזיק במשרדי מעל 20 מיליון ₪ בפיקדונות בבנק בלאומי, מדובר בכספי פיקדונות, עיזבונות ולקוחות. אני מקבל על הפיקדונות 1.3 אחוזי ריבית בשנה ואת הכסף הזה מלווים ללקוחות פריים ב-7 אחוזים ובלקוחות בריבית חריגה ב-14 אחוזים בשנה. את הרווח שהם מרוויחים על פערי הריבית הם מלווים לטייקונים במאות מיליונים, וביום פקודה הם אומרים שאי אפשר לגבות ומוותרים להם", טען ארז.

הוא קובע באופן נחרץ כי הגיע הזמן לעצור את המונופול של הטייקונים, "זה מאבק על דמותה של מדינת ישראל, האם היא שייכת ל-20 משפחות של טייקונים, או שייכת לעם. צריך להבהיר שהמדינה שייכת לנו, לאלה שמשלמים מיסים ועושים צבא ולא למשפחות שאחד עובד אצל השני".

לדברי עו"ד ארז, הוא קיבל עד כה מאות תגובות נלהבות למחאה, "אני מקבל טלפונים מנהגי מוניות, דוא"ל בלי סוף, כי לאנשים נמאס מהמצב הזה, זה חורה להם. אני חושב שבנק לאומי לא עשה די כדי לגבות את החוב, ללקוח פרטי מאיימים בעיקולים ובתביעה, ופה מגיעים להסדר, שנעשה ללא שום שקיפות", דברי ארז.