אקירוב: יחימוביץ' מסיתה נגד הבנקים

אלפרד אקירוב, ממחזיקי המניות של בנק לאומי, התארח בתוכנית "פגוש את העיתונות" ותקף בחריפות את יו"ר האופוזיצה.

ניר הר זהב , י' באייר תשע"ג

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: פלאש 90

אלפרד אקירוב, מי שמחזיק את ב-4.5% ממניות בנק לאומי באמצעות חברת אלרוב התארח הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות" על רקע פרשת מחיקת החובות של יו"ר קבוצת IDB נוחי דנקנר מצד בנק לאומי.

אקירוב תקף את יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' וקרא לה להפסיק את ההסתה נגד הבנקים. "אני לא משרתם של דנקנר ולא של עופר, אני רוצה להיות משרתם של תושבי ישראל, אם לא נפסיק את ההסתה נגד הבנקים אנחנו הולכים לתהום", אמר אקירוב בריאיון. "גם יחימוביץ' שותפה להסתה בכך שקראה לסגור את החשבונות בבנקים".

בהמשך הריאיון התייחס אקירוב גם לביקורת שהטיחה יו"ר האופוזיציה בעידן עופר ובתמלוגים שמשלמת כיל למדינה. "זו הסתה, יש הסתה נגד עידן עופר על כמות התמלוגים שכיל משלמת, כיל משלמת תמלוגים בשיעור של 10% למדינה, אבל יחימוביץ' אומרת שהחברה משלמת רק 4%", אמר יו"ר אלרוב.

יו"ר אלרוב טען כי ההסדר מבטיח שהציבור יקבל את רוב הכסף וכי בלי ההסכם, הכסף ירד לטמיון. "אם העסקה הייתה יוצאת לפועל היו מוחקים רק חלק מהכסף, בלי ההסכם יילך כל הכסף. מי יפסיד מביצוע העסקה? הבנקים, המשקיעים והאזרחים", אמר אקירוב.

יו"ר האופוזיציה יחימוביץ הגיבה לדברים ומסרה כי "אקירוב הוא סמל לחוסר קשר למציאות של 99% מאזרחי מדינת ישראל.  ברור שהגנתו על הבנקים מקורה בהגנה על מיעוט שיונק את רווחיו הבלתי נתפסים מעבודתם הקשה של מי שמוגדרים מעמד הביניים והעניים".