החברות הישראליות משביתות טיסות

בנתב"ג מוקפאות או מבוטלות טיסות החברות הישראליות במה שנראה הכנה להשבתת השדה לחלוטין, בהתאם להחלטות בעניין 'שמים פתוחים'.

שמעון כהן , י"א באייר תשע"ג

ניסיון כושל שנבלם בנתב"ג
ניסיון כושל שנבלם בנתב"ג
פלאש 90

בנמל התעופה בן גוריון הושבתו או בוטלו טיסות החברות הישראליות. זאת כחלק מהמחאה נגד כוונת הממשלה לקדם את הסכם 'שמים פתוחים'.

לפנות בוקר, בין השעות 4:00 עד 6:00. המריאו כ-4,500 נוסעים ב-28 טיסות שיצאו מנמל התעופה בן גוריון. זאת על מנת להקדים ולצאת מישראל טרם ההשבתה. כך מסר דובר רשות שדות התעופה.

נזכיר כי החברות הישראליות אלעל, ארקיע וישראייר תובעות מהממשלה שורת התניות בטרם יצא לפועל הסכם 'שמים פתוחים' עם האיחוד האירופי, ואולם עד כה הממשלה מתנגדת לדרישות.

חששן של החברות הישראליות הוא פתיחתו של ענף התעופה לתחרות מול חברות אירופאיות חדשות ולהוביל להוזלת כרטיסי הטיסה באופן משמעותי.

המתח והבלבול בנמל התעופה בן גוריון באשר ליציאתן כן או לא של טיסות, צפוי להימשך בשעות הבוקר עד להתכנסותה של ישיבת הממשלה וההחלטה אם יועלה ההסכם לאישור השרים אם לאו.

שר התחבורה, ישראל כץ, קבע כבר בסוף השבוע שעבר כי אין בכוונתו לשנות את החלטתו ויביא להחלטת הממשלה את הצעת 'שמים פתוחים' ככתבה וכלשונה ללא השינויים אותם תובעות חברות התעופה לכלול, שינויים האמורים לשמר את יתרונן של החברות הישראליות על פני אלה האירופיות הצפויות להצטרף לתחרות.

על ענף התעופה מרחף איום השבתתו לחלוטין של שדה התעופה במידה ואכן יועלה ויאושר הסכם 'שמים פתוחים' בממשלה.