שלושים שנה לגבעתי, פגיעה קשה בטרור

חטיבת גבעתי ציינה 30 שנה להקמתה. אלוף פיקוד הדרום, סמי תורג'מן: גבעתי חתומה על שורת מבצעים עם מאות מחבלים הרוגים.

עדו בן פורת , ט"ו באייר תשע"ג

לוחמי גבעתי. ארכיון
לוחמי גבעתי. ארכיון
פלאש 90

חטיבת גבעתי ציינה (חמישי) שלושים שנה להקמתה, בעצרת שהתקיימה באשדוד, עירה המאמצת של החטיבה.

העצרת התקיימה במעמד ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה עופר לוי, מפקדה הראשון של חטיבת גבעתי, תת-אלוף (מיל') יהודה דובדבני, משפחות שכולות ואנשי החטיבה בעבר ובהווה.

את העצרת פתחה הגברת לאה בן צבי, אימו של סרן רמי בן צבי ז"ל, אשר נפל בשנת 1987 בעת פעילות מבצעית, בהדלקת לפיד זיכרון לזכר נופלי החטיבה מהקמתה ועד ימינו. עוד במעמד זה הוענקו פרסים ליחידות מצטיינות בחטיבה.

אלוף פיקוד הדרום, סמי תורג'מן אמר "אנו מציינים היום בגאווה 30 שנה לחטיבת גבעתי. כבר מיום הקמתה ועד ימים אלו פעלו ולחמו לוחמי גבעתי על הבית, הגנו בנפשם, ברוחם ובגופם בכל הגזרות ובכל הגבולות, באזורי הלחימה השונים- ברצועת עזה, בלבנון, ביהודה ושומרון ובגבול סיני. בעשור האחרון החטיבה חתומה על שורת מבצעים נגד הטרור בעזה בהם נהרגו מאות מחבלים.

"במבצע 'עופרת יצוקה' הובילה החטיבה את היחידות שפעלו בפיקוד הדרום ובלחימה נחושה ומקצועית הביאה להישג המבצע- פגיעה קשה בטרור והקניית ביטחון ושקט לתושבי הדרום. כך גם היה בחודש נובמבר האחרון במבצע 'עמוד ענן'- זו הייתה חטיבת גבעתי הראשונה והמובילה במקצועיותה להתייצב ולהיות ערוכה לפקודה", אמר תורג'מן.

מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה עופר לוי, סיפר כי "גבעתי זה 30 שנה של זיכרון ומורשת הנופלים, חברים יקרים, שהיו שותפים לדרך ונפלו לאורך השנים בפעילות שגרתית ובלחימה... גבעתי זה 30 שנה של פעילות ביטחון שוטף בכל הגזרות העיקריות, בלבנון, ביהודה ושומרון ובעזה. זה אזרחים רבים מספור שישנו שינה ערבה מבלי לדעת כי זה בזכותם, זה ילדים שהמשיכו לשחק באין מפריע כשלחמנו באויב. זוהי חובתנו וזהו תורנו לעמוד על המשמר", כך לוי.טוען....

(צילום: פלאש 90)