דמי הרישום למעונות יוזלו ב-55%

על פי החלטת שר הכלכלה יותר למעונות יום ולמשפחתונים לגבות לכל היותר, 130 שקלים, במקום 292 בשנת הלימודים הנוכחית.

אורלי הררי , י"ח באייר תשע"ג

ילדים תינוקות
ילדים תינוקות
צילום: פלאש 90

שר הכלכלה ויו"ר ועדת יוקר המחיה הנכנס, נפתלי בנט, הודיע הבוקר (ראשון) כי דמי הרישום למעונות היום ולמשפחתונים, לשנת הלימודים תשע"ד יופחתו בלמעלה מ-50% לעומת אשתקד וזאת בעקבות תלונות רבות של הורים על המחיר הגבוה שנגבה מהם בעת הרישום.

משרד הכלכלה נענה לפניות ההורים, ולאחר בחינה מעמיקה של רואה חשבון, הוחלט להוריד כאמור את גבוה דמי הרישום. משמעות: למעונות היום ולמשפחתונים יותר לגבות, לכל היותר, 130 שקלים, במקום 292 בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ג, ואלו שקדמו לה.

הבשורה מיועדת לכ- 90,000 ילדים לאימהות עובדות, הלומדים במסגרות המפוקחות על ידי משרד הכלכלה, ב- 5,425 מסגרות שונות, בהן 3761 משפחתונים ו-1664 מעונות יום.

יש לציין, כי משרד הכלכלה הקצה השנה כ-800 מיליון שקלים לטובת השתתפות בשכר הלימוד של הילדים הלומדים במעונות ובמשפחתונים. הסיוע ניתן בהתאם למבחני תמיכה, על פי קריטריונים בהתאם למבחני תעסוקה, הכנסה, סטטוס אישי ועוד. הקריטריונים במבחנים אלו נועדו לתת העדפה ותמריץ לשילובן של נשים רבות יותר בשוק העבודה, לרבות סטודנטיות המשלבות בין לימודים לעבודה. 

כמו כן, משרד הכלכלה ישקיע משאבים רבים בבינוי מעונות חדשים ומקצה לשם כך סכום של 1.2 מיליארד ₪ בפריסה רב שנתית, מתוכם הוקצו כבר 475 מלש"ח. השקעה זו תאפשר הרחבת המערכת עבור כ-25,000 ילדים נוספים ואימהותיהם, שיוכלו להצטרף למעגל העבודה. במקביל יוגדל היקף התקציב הכולל לטובת הסבסוד הניתן כסיוע להורים.

לדברי שר הכלכלה בנט "אלה ימים לא קלים להורים המפרנסים, ולקחנו על עצמנו לנסות להקל בכל דרך על יוקר המחיה. הכלל שמנחה אותנו הוא: המדינה צריכה להשקיע במי שמשקיע - במי שעובד".

המשנה למנכ"ל, הממונה על תחום התעסוקה במשרד הכלכלה, מיכל צוק ציין כי "המשרד ממקד את פעילותו בחודשים האחרונים בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים ורואה תמיד לנגד את עיניו את השמירה על בטיחותם וביטחונם של הילדים ואיכות הצוותים והשירות לילדים וההורים, לצד עידודן של נשים לצאת לעבוד, להשתלב בשוק העבודה, תוך סיוע ותמיכה של המשרד. מדובר במערכת איכותית, אשר הביקוש להשתלב בה עולה משנה לשנה, ואנו פועלים להרחבתה באופן הטוב ביותר כבר בשנים הקרובות."

פרטים על פריסת המעונות, מועדי ההרשמה ובקשות לקביעת דרגת הנחה ניתן לקבל באתר האינטרנט של המשרד: http://www.economy.gov.il , במעונות המפוקחים.