נתניהו: ירושלים בתנופה חזקה מאוד

הממשלה קיימה ישיבה חגיגית לרגל יום ירושלים שיתקיים ביום ד', "ירושלים הופכת להיות מטרופולין מודרני עם חיבור לעבר והזנקה לעתיד".

חזקי ברוך , כ"ה באייר תשע"ג

ישיבת הממשלה הבוקר
ישיבת הממשלה הבוקר
ג'קי לוי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה החגיגית לרגל יום ירושלים ה- 46 במוזיאון הרצל.

נתיהו אמר כי "ירושלים בתנופה חזקה מאוד בכל התחומים: בחינוך, בתרבות, בספורט, בתחבורה, בתיירות, במדע וברפואה. ירושלים הופכת להיות מטרופולין מודרני עם חיבור חזק מאוד לעבר והזנקה לעתיד מאוד מבטיח. הישיבה הזאת מבטאת את המחויבות של הממשלה להמשיך את התנופה, יחד עם עיריית ירושלים, בכל המשרדים ובכל האפיקים, כדי שהשינוי הזה, התפנית הזאת תימשך במלוא עוצמתה".

ראש העיר, ניר ברקת, סקר את התנופה בה נמצאת ירושלים בשנים האחרונות: "אין ספק שירושלים בתנופה בתחומים רבים, וזה לא היה קורה בלי תמיכתה של ממשלת ישראל".

"לשמחתי הרבה יש לנו שינוי מגמה ויש לנו גידול במשפחות צעירות, בכמות תלמידים בזרם הממלכתי והממלכתי דתי, פי ארבעה יותר אירועי תרבות בעיר ירושלים, התיירות עלתה והיום מתקרבת לארבעה מיליון תיירים בשנה, שירושלים  הנהנית העיקרית. בירושלים הוכפלו מספרי המועסקים החדשים, כל שנה, מ-5,000 ל-10,000 בשלוש שנים האחרונות".

"כשאני מסתכל קדימה, ברור לי שהתהליך הזה מחזק, מחסן את ירושלים, ועל כך תודתי מקרב לב. יש לנו רשימה מאוד מאוד ארוכה של פרויקטים, ואני כולי תקווה שנשב כאן בשנה הבאה ונדון בעוד פרויקטים ועוד פיתוח לקראת השנים הבאות".

לפני ישיבת הממשלה העניק ראש העיר יחד עם ארבעה תלמידי בתי הספר בעיר, שכולם נולדו ביום ירושלים, שי מיוחד מאת העיר ירושלים לראש הממשלה בנימין נתניהו.