השר שמיר: לגבש תוכנית חירום חדשה

לאור כמות הבקיעים, החשש כי בעוד שבוע החגבים יתחילו להתעופף והתחזית להגעת להקות ארבה מסיני, השר הורה לגבש תוכנית חירום חדשה.

חזקי ברוך , ב' בסיון תשע"ג

"השומרון חשוב למדינת ישראל", יאיר שמיר
"השומרון חשוב למדינת ישראל", יאיר שמיר
צילום: פלאש 90

שר החקלאות יאיר שמיר הורה לגבש תוכנית חירום חדשה להתמודדות עם הארבה, זאת בעקבות הסיור שערך הבוקר בנגב.

השר שמיר, מנכ״ל המשרד יוסי ישי, מנכ״ל המשרד הנכנס רמי כהן ואנשי משרד החקלאות היגיעו הבוקר לסייר בנגב לבחון מקרוב את הפעולות למאבק במתקפת הארבה.

לאור כמות הבקיעים, החשש כי בעוד שבוע החגבים יתחילו להתעופף והתחזית להגעת להקות ארבה מסיני, השר הורה לגבש תוכנית חירום חדשה שתתן מענה אפקטיבי לבעיה. עוד הוחלט על הידוק שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות למשרד הביטחון באופן שיאפשר הפעלת ציוד מתוחכם.

לדברי השר שמיר, "לאור חומרת המצב מעבר לגבול המצרי אנו נדרשים לתכלל את הפעולות במישור האזורי ובימים הקרובים נערב את המוסדות הבינלאומיים, בראשם ארגון המזון והחקלאות של האו״ם (FAO)".

לדברי שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת הנגב, "ביקור השר הבוקר היה שובר שיוויון במאבק כנגד הארבה. אני משוכנע כי השר שמיר יוביל את הפיעילות הלאומית למאבק בארבה הקיים והנחילים הצפויים להגיע מסיני".

מחר (יום א׳) בבוקר תתקיים ישיבת המעקב במשרד החקלאות בהשתתפות כלל הגורמים על מנת להביא ליישום מיידי של תוכנית הפעולה החדשה שתמנע את התפשטות הארבה על עבר השטחים החקלאים או היישובים העירוניים בנגב הצפוני.

במסגרת התוכנית, לצד הגברת פעולות ההדברה בשטח והפעולות במישור הבינלאומי, אנשי המדען הראשי במשרד החקלאות יפעלו לרכז את מאגר הנתונים והידע שנצבר לצרכים עתידים.