מנדלבליט מונה למזכיר הממשלה ה-33

הממשלה אישרה את מינויו של האלוף במיל' אביחי מנדלבליט לתפקיד מזכיר הממשלה ה-33. יחליף בתפקידו את צבי האוזר בתום ארבע שנות כהונה.

עדו בן פורת , ד' בסיון תשע"ג

רקע מרשים. אביחי מנדלבליט
רקע מרשים. אביחי מנדלבליט
פלאש 90
שרי הממשלה אישרו היום (שני) את מינויו של האלוף במיל' אביחי מנדלבליט לתפקיד מזכיר הממשלה ה-33. 

מנדלבליט שימש בתפקידו האחרון בצה"ל כפרקליט הצבאי הראשי במשך שבע שנים. הוא יחליף בתפקידו את עו"ד צבי האוזר, שהודיע לפני ארבעה חודשים על כוונתו לסיים את תפקידו בתום ארבע שנות כהונה.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, פנה להאוזר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והודה לו "בשם עם ישראל" על תוכנית מורשת לאיחוי הקרעים בעם. "תוכנית מורשת נועדה לקחת ולחבר את כל חלקי העם, חילונים ודתיים כאחד, סביב המורשת העתיקה והחדשה שלנו, העתיקה מימי התנ"ך ואחריתה, והחדשה - עלייתה של הציונות - לשמר את זה גם באתרים פיזיים וגם בנכסים לא חומריים, ספרותיים, ויזואליים ואחרים.

"אני זוכר שאתה העלית את הרעיון הראשון של שימור אתרים ראשוני בקדנציה הראשונה שלי כראש ממשלה, חמישים אתרים וביניהם תל-חי - ואז זה התפתח, בלי עין הרע. זה בזכותך ואני רוצה להודות לך גם על כך, ובשם הממשלה כולה ואני מאמין גם שמהעם", אמר.

נתניהו סיפור על מלאכת איתור מזכיר ממשלה חדש. "חיפשתי אדם שיש לו רקע לא פחות מרשים וביקשתי מהאלוף אביחי מנדלבליט, שהוא היה הפרקליט הצבאי הראשי, לעשות זאת", דברי נתניהו.