מפקד המחוז מתנצל: אנו יודעים להפיק לקחים

ניצב יורם הלוי, מפקד המחוז הדרומי של משטרת ישראל, התייחס לרצח שתי הבנות הבדואיות ולחוסר הטיפול של המשטרה בתלונת האם.

עדו בן פורת , ט"ו בסיון תשע"ג

יורם הלוי
יורם הלוי
דוברות המשטרה

מפקד המחוז הדרומי של משטרת ישראל, ניצב יורם הלוי, התייחס היום (שישי) לרצח שתי הבנות הבדואיות ולחוסר הטיפול של המשטרה בתלונת האם.

"אני מתנצל בפני האמא על הכשל הנקודתי של השוטרים ואנחנו יודעים להפיק לקחים", אמר הלוי לגלי צה"ל. "יש לנו שני נושאים לטפל בהם כרגע - לתפוס את הרוצח באופן מהיר ולשקם את התחנה ולמנות מפקדים", אמר.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' (הליכוד ביתנו) התייחס גם הוא לכשל שנרשם במשטרת ערד. "מדובר בכשל רב מערכתי בתחנה מהמפקד התחנה ולמטה, ולכן המפקח הכללי בתיאום עם מפקד המחוז החליטו על הדחת מפקד התחנה. התרשלות של כל הצוות הבכיר של התחנה הוא דבר שמוביל לתוצאות טראגיות".

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט אמש (חמישי) להדיח מתפקידו את מפקד משטרת ערד, סגנו וראש משרד החקירות בערד, על רקע אי טיפול בתלונה שהגישה האם הבדואית שבנותיה נרצחו. רב-ניצב דנינו מצא כשל חמור בהתנהלות הגורמים בתחנת ערד, בכל נושא הטיפול בתלונת האם. 

הוא הדגיש בהחלטתו את אחריות המפקדים הנצרכת בכל תלונה שמגיעה למשטרה. בנוסף הורה דנינו לבחון צעדים משמעתיים נוספים כלפי גורמים נוספים בתחנה שייתכן כי נכשלו בתפקידם.

חוקרי ימ"ר נגב עצרו עד כה חמישה חשודים במעורבות ברצח הילדות בנות ה-3 וה-5 ביישוב הבדואי ליד ערד. כל העצורים הם קרובי משפחה של השתיים. 

אימן של ההרוגות אותרה ונלקחה לחקירה, המשטרה ממשיכה את החיפושים אחר הרוצח שמסתובב חופשי.