פרס יכריז בירדן: רוב בארץ לחזרה לקווי 67'

פרס ישא נאום פוליטי בירדן: יש אצלנו רוב מובהק לפתרון מדיני תחת הנוסחה של שתי מדינות לשני עמים בקווי 1967, עם תיקוני גבול.

עוזי ברוך , י"ז בסיון תשע"ג

שמעון פרס
שמעון פרס
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה שמעון פרס יפתיע הערב בנאום דרמטי בכינוס הכלכלי העולמי WEF שמתקיים בירדן.

העיתונאי שלום ירושלמי ממעריב מדווח הבוקר כי פרס יפנה באופן ישיר ליו"ר הרשות אבו מאזן, שיהיה נוכח במקום לצידם של מלך ירדן עבדאללה ושר החוץ ג'ון קרי, ויגיד מעל דוכן הנאומים: "אתה הפרטנר שלי ואני הפרטנר שלך. בוא נקדם את השלום. אני יודע שאתה יודע שאין בינינו הרבה פערים. אני יודע שאתה יודע שגם הפערים הקיימים ניתנים לגישור. ישראל רוצה שלום. יש אצלנו רוב מובהק לפתרון מדיני תחת הנוסחה של שתי מדינות לשני עמים בקווי 1967, עם תיקוני גבול מוסכמים ושוויוניים. אנחנו כמהים לשלום".

פרס יעלה על נס את היוזמה הערבית, שבאה לידי ביטוי בהצהרה שנשא ראש ממשלת קטאר אל-תאני בוושינגטון, בסוף אפריל, לפיה יהיו חילופי שטחים והפתרון המדיני יבטיח כינון יחסי שלום של ישראל עם רוב מדינות ערב.

עוד על פי הדיווח, שלשום הגיע נתניהו למשכן הנשיא ושוחח עם פרס במשך שעתיים. פרס עדכן את נתניהו בפרטי הנסיעה וראש הממשלה דיווח לו על ההתפתחויות האחרונות בנושא סוריה.

פרס יישא את נאומו במרכז הכנסים של המלון מול 800 נציגים מ-60 מדינות. 430 מהם יגיעו מהמזרח התיכון. בכנס ישתתפו 70 פוליטיקאים בכירים, בהם 25 שרים.