הרבנות: זהירות מעלים נגועים וכשרות מזוייפת

ברבנות הראשית לישראל מזהירים מפני כשרויות מזוייפות, תולעים בעלי ירק, וגופי כשרות שאינם מאושרים.

ישי קרוב , י"ז בסיון תשע"ג

רוזמרין
רוזמרין
צילום: פלאש 90
ברבנות הראשית לישראל מזהירים מפני כשרויות מזוייפות, תולעים בעלי ירק ועוד.
 
בעדכון הכשרות שפורסם הערב (ראשון) נכתב כי בביקורות שנערכו ע"י מפקחי היחידה הארצית ברחבי הארץ, נמצא, כי המוצר "רוזמרין", המיוצר ומשווק ע"י חב' "י. יבולי קטיף למהדרין" ממושב נועם, "נגוע ביותר".
 
"בבדיקה שנערכה נמצא, כי בעונה הזו היה מחסור במוצר זה בשל נגיעות גבוהה הקיימת במוצר. אין לקלוט מוצר זה מהחברה הנ"ל מחשש לנגיעותו על מנת למנוע מכשול מהציבור". 
 
מחברת "י. יבולי קטיף" נמסר, כי הם נערכו בהתאם על מנת למגר את התופעה ולהחזיר את התוצרת הנגועה לחברה.
 
בעדכון הוסיפו עוד כי לאחרונה משווקת רבעיית "קוקה קולה", כאשר כל בקבוק נושא כיתוב בערבית ללא ציון כשרות כלל, "המוצר הנ"ל נמכר במחיר מוזל ויצר בלבול בקרב האוכלוסיה, הואיל והמותג ידוע ככשר בארץ".
 
"בבדיקה שנערכה, נמצא כי המוצר מיוצר בכפר ביטוניא על יד ירושלים ללא כל פיקוח כשרותי. בהתאם לכך, הציבור דורש הכשרות בארץ מוזהר בזאת שלא לצרוך מוצר זה, הן לגופו של עניין והן מהפן החינוכי על מנת שלא להרגיל את הציבור לרכוש מוצרים ללא כשרות".
 
עוד עולה מהעדכון כי גופי הכשרות שאינם מאושרים ממשיכים לצוץ ברחבי הארץ.
 
לאחרונה נמצאו משווקים מוצרי חברת לוטוס בלגיה, כשהם מוצגים ככשרים בהשגחת "בד"צ חוג הרמב"ם" בצרפת, "הרבנות הראשית לישראל מודיעה כי הגוף הנ"ל אינו מוכר על ידה ואינו מוסמך לתת הכשר על פי חוק. יובהר כי מוצר זה, המשווק בהכשר חוג חת"ם סופר עם סמל הרבנות הראשית לישראל, הוא היחיד המיוצר במפעל זה, שכשרותו מוכרת ותקפה".
 
לעדכון הכשרות המלא לחצו כאן