"הרפורמה בענף המים - זריית חול בעיני הציבור"

באררגון "אמון הציבור" תוקפים היום במילים חריפות את מה שהוגדר כ"רפורמה" בענף המים, אותה הציג משרד האוצר.

ידידיה בן אור , י"ט בסיון תשע"ג

מצב משק המים. המוביל הארצי
מצב משק המים. המוביל הארצי
פלאש 90

באררגון "אמון הציבור" תוקפים היום במילים חריפות את מה שהוגדר כ"רפורמה" בענף המים, ולועגים להוזלת המים המובטחת.

"משרד האוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי חברו יחד ומצאו פתרון "קסם" לנטרול כל אפשרות לשינוי מהותי בשוק המים. הצגת הרפורמה בתאגידי המים, לפיה תעריף המים יירד ב 5% בשתי פעימות, כהישג מהותי, מהווה זריית חול בעיני הציבור וראוי ששר האוצר יחזור בו מהחלטה זו", אומרים בארגון.

במכתב תגובה חריף שהוציאה מנכלי"ת הארגון לשר האוצר ולמבקר המדינה, מתריעה גלית אבישי כי "הרפורמה בתאגידי המים כפי שפורסמה היום היא ההיפך הגמור מהפעולות עליהן המליץ מבקר המדינה ומסקנות דו"ח מקיף שפרסם ארגון אמון הציבור בנושא ועליהן התחייב שר האוצר".

בארגון מציינים, כי "מבקר המדינה הבהיר בדו"ח האחרון שלו את התהליכים הבהולים שיש לבצע על מנת להביא סוף לבזבזנות וחוסר היעילות של 56 תאגידי המים בישראל. הארגון מצר על כך ששר האוצר בחר להביא הישג פעוט מול רפורמה גדולה ומשמעותית כפי שהיה ראוי לבצע".

"במקום לשרת את האינטרס הציבורי הרחב ולחולל שינוי אמיתי בענף המים וליצר יעילות ממשית שתוביל לצמצום משמעותי בעלויות ובכך להביא להפחתת התעריף, בוחר שר האוצר ליישר קו עם מרכז השלטון המקומי ולשמר את הקבעון והבזבזנות הבלתי נסבלת ממנה סובל הענף ולשמר את אינטרס המרכז לשילטון מקומי בריבוי תאגידים. יש כאן הזדמנות פז לשינוי – מבקר המדינה קבע את הצעדים שיש לנקוט והציבור צמא לפתרון אמיתי למחירי המים המאמירים ולהתנהלותם הבעייתית של תאגידי המים", מוסיפים בארגון.