"שושבינים" - כך תעזרו לחברים

בארבע שנות קיומו של אתר "שושבינים" נרשמו מעל 6000 מועמדים פעילים. כ-60 זוגות התחתנו דרך האתר.

ניר הר זהב , כ"א בסיון תשע"ג

חתונה, מזל טוב!
חתונה, מזל טוב!
צילום: פלאש 90

אתר האינטרנט של "שושבינים" מאפשר לכל אחד לעזור לחבריו הרווקים בחיפוש והתאמת בני זוג.

מנהליו מספרים כי האתר הוקם לפני חודשים אחדים ועד מהרה תפס תאוצה, "התבשרנו על כ-60 זוגות שהתחתנו דרך האתר", הם מספרים, "הגיע הזמן שהחברים המודאגים בקשר לפנויים והפנויות הרבים שהם מכירים, יפסיקו לדאוג ויתחילו לעשות".

יוזמי האתר ומקימיו, מפעילים אותו בהתנדבות גמורה. לדבריהם, קיימים אתרי היכרויות רבים ומגוונים לפנויים ולפנויות עצמם, אך באתר "שושבינים", כל אחד יכול לרשום את החברים והמכרים שלו וכך למעשה כל אחד הופך לממליץ על חבריו.

הם מדגישים כי האתר מיועד לבני כל המגזרים, מחילוניים ועד חרדים, ואינו מגביל את הגישה למגזר מסוים.

איך זה עובד?

כל מי שמכיר פנוי ופנויה יכול להמליץ עליהם באתר, על הממליץ למלא תחילה שאלון מפורט לגבי זהותו שלו, על- מנת להבטיח את אמינות האתר, ולאחר מכן הוא מוזמן להמליץ על הפנויים פנויות אותם הוא מעוניין לשדך, כאשר שמם של המועמדים לא נחשף.

לאחר שהממליץ הזין את פרטי קרוביו, הוא מוזמן לחפש עבורם מועמדים מתאימים מתוך המאגר, שהזינו ממליצים אחרים. לאחר שהממליץ איתר מועמדים מתאימים, הוא יוצר קשר עם הממליצים שלהם וביחד מבררים אם אכן ניתן להוציא את השידוך לפועל. רק אחרי השלב הזה פונים את המועמדים עצמם, בתקווה שאכן יצא שידוך והם יוכלו ללוותם לחופה כשושבינים אמיתיים...

תפקיד הממליצים אינו מסתיים בהצעה עצמה. ישנה חשיבות רבה לליווי הקשר ע"י הממליצים, שעמם יוכלו הפנויים/פנויות להתייעץ במהלך הקשר. ”הצלחתו של הפרוייקט תלויה בכל אחד ואחת מאתנו. ככל שיותר אנשים יכנסו וירשמו כממליצים ויוסיפו פו"פ, מועמדים למאגר שבאתר, הסיכוי שתמצא התאמה ילך ויגדל", אומרים באתר.

מקימי האתר מציינים כי לאחרונה התווסף לשושבינים אתר משלים בדמות אתר הכרויות "מתאימים" בו המועמדים מחפשים לעצמם כאשר הם יכולים ליהנות ממאגר משותף עם המועמדים שאושרו לצפיה ע"י הממליצים של שושבינים.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il