אליעזר והגזר בשבוע הספר בבית חורון

ביישוב בית חורון שבבנימין נערכו השבוע חגיגות שבוע הספר העברי תחת הכותרת "בגינה של סבא אליעזר״ בעקבות יצירותיו של לוין קיפניס.

אורנית עצר , כ"א בסיון תשע"ג

שבוע הספר בבית חורון
שבוע הספר בבית חורון
צילום: טלי וינר

בישוב בית חורון ישנה מסורת עתיקה לחגוג את שבוע הספר שבוע לפני כולם. רבים מילדי בית חורון והוריהם הגיעו אתמול אחר הצהרים לפתיחת שבוע הספר העברי בישוב.

הילדים והוריהם נהנו משעת סיפור עם המספרת יפעת וייסמן, דוכני יצירה בהפעלת הנוער, דוכן ספרים ובית קפה אותו הפעיל נוער בבית חורון והמון המון ספרים. הנושא שנבחר השנה הוא: ״בגינה של סבא אליעזר״ בעקבות יצירותיו של לוין קיפניס.

מארגני האירוע דיווחו כי ספרו של בן כספית "החמקן" הוכתר כספר המבוקש ביותר אך אזל די מהר מהדוכנים לאכזבתם הגדולה של המשתתפים.

סלעית הוד מהספרייה האזורית במטה בנימין סיפרה כי בשנים האחרונות נערכת פעילות תרבותית ענפה בספריות הישובים בבנימין , אשר מהוות מוקד קהילתי-תרבותי משמעותי בישוב. לדבריה, "דגש מיוחד לתחום זה ניתן באופן טבעי בשבוע הספר העברי".

היא ציינה כי במסגרת השתלמות ספרניות בנימין, המתקיימת בספרייה האזורית במתנ"ס, נערך מידי שנה מפגש המיוחד כולו לתכנון והכנת אירועי שבוע הספר בישוב, אשר בעקבותיו מארגנת כל ספרנית - בשיתוף עם גורמים מתוך הישוב ומחוצה לו - חגיגה של ספרים וסופרים ביישובה.

תושבי בנימין וגם אורחים מוזמנים להשתתף וליהנות באירועי שבוע הספר העברי תשע"ג משלל חגיגות הספר ביישובי בנימין.