קטף מדליית ארד, נחת וחגג בר מצווה

מדליה בינלאומית נוספת לצעירי השומרון. לאחר מדליית הזהב בקראטה שקטף ניר שובינסקי מנופים זכה גל גרבש מצופים במדליית ארד בג'ודו.

שמעון כהן , כ"ב בסיון תשע"ג

גרבש בעוד קרב
גרבש בעוד קרב
ארכיון

גל גרבש תושב הישוב צופים שבשומרון, אלוף ישראל בג'ודו, קטף את מדליית הארד באליפות הג'ודו הבינלאומית הפתוחה שהתקיימה בצ'כיה. יומיים לאחר שנחת עלה לתורה וחגג את בר המצווה עם חבריו בישוב.

בתחרות הבינלאומית השתתפו מאות ספורטאים, בין השאר ממדינות סלובניה, הולנד, פולין, גרמניה, רוסיה, צ'כיה, ישראל ועוד. גרבש התמודד בתחרות ב 8 קרבות, מתוכם 3 קרבות קבוצתיים אליהם הצטרף בכדי לחזק את קבוצתו אף שלא היה אמור להשתתף בהם בשל גילו.

בקרב האחרון התמודד גרבש מול מתמודד מסרביה וגבר עליו. גל גרבש רק בן 13 וכבר אלוף ישראל בג'ודו הגיע לראשונה בחייו לתחרות בינלאומית וכבר קטף מדליה.

חבריו לכתה בישוב צופים קיבלו אותו עם שלטים ופרחים. אמו, דלית גרבש, סיפרה כי גל היה נרגש ביותר כשחזר לארץ לאחר הזכייה והיה גאה להביא מדליה לשומרון ולישראל.

גל עצמו ציין את האירוח הטוב לו זכה בצ'כיה ואת החברויות הרבות שנוצרו שם עם ספורטאים ממדינות אחרות והוסיף כי הוא מצפה לצאת שוב לתחרויות בינלאומיות בחו"ל ולהמשיך להביא כבוד לישראל.  

"מרגש  ביותר לראות כיצד גם ביישובים הקטנים בשומרון מצליחים ילדים ובני נוער להגיע להישגים אולימפיים בתחומי הספורט ובתחומים נוספים". ציין יוסי דגן מ"מ ראש המועצה ויו"ר המתנ"ס "המועצה תמשיך לעשות כל שביכולתה בכדי לעודד את המצוינות בספורט ואת הספורט התחרותי לטובת תושבי השומרון, ולחיזוק ענף הספורט במדינת ישראל. זוהי גאווה לשומרון ולישראל כולה".

נזכיר כי לפני שבועיים זכה ניר שובינסקי, נער בן 17 מהיישוב נופים בשומרון, באליפות אירופה הפתוחה בשוויץ, שם הצליח להביא זהב בתחרות בקראטה קיוקושין, תחרות בה השתתפו 350 ספורטאים מ-16 מדינות בעולם. שובינסקי הוא אלוף ישראל בענף לגילו.