אין אוכל לילדים, איפה ברקת?

הלנת שכר, בושה, והתעללות בעובדים תמימים שלא זוכים לקבל את משכורתם הצנועה בסוף החודש. הם באו למחות, ניר ברקת השיב להם מלחמה.

ישי קרוב , כ"ו בסיון תשע"ג

ניר ברקת ראש עיריית ירושלים
ניר ברקת ראש עיריית ירושלים
הלל מאיר

נמשכת הלנת השכר בעיריית ירושלים. עובדות המנהל הקהילתי 'לב העיר' בירושלים לא מקבלות את משכורתן כבר חודשיים.

מדובר בעובדות שמקבלות שכר נמוך ומתקשות "לגמור" את החודש בעוד בכירי המנהל ועיריית ירושלים זוכים למשכורות שמנות ומשומנות.

אחת מהעובדות סיפרה לערוץ 7 כי מדובר, בין השאר, גם על מטפלות המשתכרות ב-3,500 ש"ח וכעת לאחר חודשיים שלא שולמה להן המשכורת, "אין להם מה לאכול בבית. היא מטפלת בילדים אחרים אבל לילדים שלה אין אוכל".

אתמול התקיימה ישיבת ועדה בעיריית ירושלים, בה השתתף גם ראש העיר, ניר ברקת, "נתנו לברקת לסיים את דברי הפתיחה שלו וכשסיים הנפנו כרזות מחאה".

היא סיפרה כי ראש העיר שראה את המתרחש החליט להוציאן מחדר הישיבה, "הוא התעצבן וזרק אותנו משם. פשוט בושה. ברקת יודע מה המצב שלנו".

"יש כסף שעומד בעירייה עבורנו", סיפרה העובדת לערוץ 7, "ברקת לא משחרר את הכסף משום שהוא הציב לנו תנאים על תכנית הבראה אלא שעל פי תכנית זו, חלק מהנשים שעובדות עשרות שנים, תקבלנה מכתבי פיטורין".

מעיריית ירושלים נמסר כי "המינהל הקהילתי הינו גוף וישות משפטית עצמאית. לעירייה אין קשרי העסקה עם העובדים ואין כל יחסי עובד מעביד. מדובר במשבר של ארגון עם עובדיו". עוד הוסיפו בעירייה "יצויין כי במסגרת הפעלת המינהלים, מעבירה העירייה תקציבים לפעילויות ולתפעול שוטף, כאשר כל התקציבים להם מחויבת העירייה הועברו למינהלים".