ח"כים: פוליטיזציה בוועדת החינוך

חברי כנסת מוחים על "הפוליטיזציה" שלדבריהם עושה עושה יו"ר וועדת החינוך מצנע, "הפך את הועדה לפוליטית עם אגנ'דה שמאל קיצונית".

חזקי ברוך , כ"ו בסיון תשע"ג

עמרם מצנע
עמרם מצנע
צילום: פלאש 90

חברי כנסת, בניהם חברי ועדת החינוך של הכנסת, טוענים כי ועדת החינוך פועלת באופן מגמתי וגזעני כלפי יהודים מאחר ולדבריהם יו"ר הועדה, ח"כ עמרם מצנע (התנועה) הפך את הועדה לפוליטית עם אגנ'דה שמאל קיצונית.

חבר כנסת סיפר לערוץ 7 כי כבר שישה דיונים שועדת החינוך מתעסקת רק באוכלוסיה הערבית, "אני נכנס לוועדה וכל מה שאני שומע זו גזענות, גזענות וגזענות. אני מרגיש שאני נמצא במשפטי נירנברג ולא בוועדת החינוך של כנסת ישראל. הוועדה יכולה לדבר על הסתה אבל לא על גזענות. המילה גזע שייכת למקום אחר בו השמידו שליש מעמי. לעם היהודי אין שום קשר לתורת הגזע".

עדות נוספת מגיעה מתלמידי ישיבת מצפה יריחו שחוו תג מחיר ערבי ויו"ר הוועדה מצנע סרב לשמוע אותם בוועדה וסתם את פיהם.

"הוועדה פועלת באופן מגמתי וגזעני כלפי יהודים. ח"כ מצנע הפך את הוועדה לפוליטית מבלי שום קשר לחינוך", אומר לנו אחד מחברי הוועדה "מצנע משתלח בחברי הכנסת מהסיעות הימניות והתנהלותו לא עניינית ושערורייתית".

חברת כנסת נוספת אמרה לערוץ 7 "נושא החינוך בנפשנו אך לצערי מצנע הופך את הוועדה לכלי שרת לקידום אג'נדות שמאל קיצוניות". בכיר במערכת החינוך חווה אף הוא את השינוי אך מפנה אצבע מאשימה לחברי הכנסת מהימין, "אין ספק שחברי הכנסת מהמפלגות הימניות הפקירו את ועדת החינוך".

יו"ר ועדת החינוך מצנע מסר בתגובה: מדובר בהאשמות שווא שלא משקפות את המתרחש בדיוני הוועדה כפי שיעידו חבריה וכפי שניתן להתרשם משידורי הדיונים. סדר הדוברים בדיונים נקבע על פי הרשמה מוקדמת ומספר הדוברים מוגבל אך ורק בשל אילוצי זמן. נשמח לשמוע ממי שהעלה את הטענות ולהתייחס.