'הרבנים עמאר וסתיו יחד - הזדמנות נפלאה'

ח"כ אוחיון (הליכוד ביתנו) קורא לתמיכת מפלגתו במועמדות הרבנים סתיו ועמאר לרבנות הראשית. "מדברים אל מגוון רחב באוכלוסייה".

חזקי ברוך , כ"ז בסיון תשע"ג

לדבר אל כולם. אוחיון
לדבר אל כולם. אוחיון
פלאש 90

חילוקי הדעות בליכוד ביתנו סביב סוגיית בחירת הרב הראשי הבא אינם פשוטים, ועם זאת אט אט עוד ועוד חברי כנסת מתחילים להביע את דעותיהם הנושא.

ח"כ שמעון אוחיון (הליכוד ביתנו) קורא בראיון לערוץ 7 לגוף הבוחר לתמוך ברב שלמה עמאר והרב דוד סתיו. לדבריו, "יש לנו הזדמנות נפלאה שיש מודעות וחשיבות גבוה לבחור אנשים מתאים שיכולים להתמודד עם האתגרים הרבים ולדבר אל מגוון האנשים בחברה הישראלית".

"הרב סתיו והרב עמאר יכולים לדבר אל רוב אזרחי מדינת ישראל והעולם היהודי בכלל. החיבור של שניהם יכול לתת הזדמנות נפלאה להתמודד עם בעיות הגיור והמודרנה מתוך גישה ממלכתית-ציונית".

"בסופו שלדבר אני מאמין ומקווה שהרבנים עמאר וסתיו יבחרו", מעריך אוחיון, "אין לי ספק שהם יכולים לאתגר אחד את השני. הרב סתיו עם גישתו הפתוחה לציבור המסורתי והחילוני והרב עמאר שגישתו תורנית- ספרדית.  שניהם ביחד יכולים להביא את כלל עם ישראל לאהבה המסורת והדת היהודית. אם לא נלך איתם נמצא את עצמנו במחנות. רק שניהם יכולים לאחד את עם ישראל".

נזכיר כי לפני כחודש פנתה ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד ביתנו) אל ראש הממשלה בנימין נתניהו וקראה לו לתמוך ברב דוד סתיו לראשות הרבנות הראשית. מנגד יצוין כי על פי מרב הדיווחים ראש  הממשלה היה שמח לראות את הרב דוד לאו, בנו של רבה של ת"א יפו, הרב ישראל מאיר לאו, מכהן בתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל.