הרשלנות הפוליטית שמאחורי ביטול מינוי כחלון

הח"כ לשעבר שאמה הכהן: הזהרתי שללא העברת המינהל למשרד רה"מ לא ניתן להבטיח את מינוי כחלון. לא הקשיבו לי.

שמעון כהן , כ"ז בסיון תשע"ג

מתחבט. כרמל שאמה-הכהן
מתחבט. כרמל שאמה-הכהן
פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר כרמל שאמה-הכהן קובע כי לעובדה שמשה כחלון לא יוכל לשמש כראש מנהל מקרקעי ישראל קדמה התנהלות פוליטית רשלנית של הליכוד והעומד בראשו.

לדבריו מיד לאחר הכרזתו של ראש הממשלה נתניהו על כוונתו למנות את השר לשעבר כחלון לתפקיד התריע הוא עצמו וקבע כי המהלך לא יוכל להתרחש, אלא אם כן יבוצעו שינויי חקיקה.

שאמה-הכהן מזכיר בראיון לערוץ 10 כי הכנסת קבעה בחוק את כפיפותו של מינהל מקרקעי ישראל למשרד השיכון, ולו עצמו היה ברור כי כל עוד לא ייקבע בחוק כי המינהל יועבר לאחריות משרד ראש הממשלה לא בטוח שניתן יהיה לבצע את המינוי, שכן כלל לא בטוח שמשרד השיכון יהיה בידי הליכוד ביום שלאחר הקמת הממשלה הבאה, קרי הנוכחית.

מוסיף שאמה הכהן כי גורמים שונים בסביבתו של ראש הממשלה ניסו להרגיע את חששותיו ואמרו לו שהעניין בטיפול, ואולם דבר לא נעשה על מנת להבטיח את מהלך המינוי.

נזכיר כי תחזיתו ואזהרותיו של כרמל שאמה-הכהן התאמתו ואכן אתמול בשעת צהרים הודיע נתניה לכחלון כי המינוי לא יצא אל הפועל והסביר כי במסגרת ההסכם הקואליציוני מנהל מקרקעי ישראל מוכפף כיום למשרד השיכון, שבראשו עומד השר אורי אריאל.

מדוברות הליכוד נמסר בשם ראש הממשלה כי "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את התכניות שהיו לנו. גם היום אני מאמין שרק הכפפה של ראשות מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה יחד עם מינויו של כחלון לתפקיד היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל".