הבית היהודי מציג: פורום יש"ע

סיעת הבית היהודי השיקה הערב את 'פורום יש"ע'. "אנחנו פועלים לבלימת סימון המוצרים מההתיישבות", אמר השר בנט.

חזקי ברוך , כ"ז בסיון תשע"ג

סיעת הבית היהודי הקימה הערב (רביעי) במשכן הכנסת את פורום יש"ע.

בפורום נכחו יו"ר המפלגה השר נפתלי בנט, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, סגן שר החינוך אבי וורצמן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי, חברי הכנסת שולי מועלם-רפאלי, מוטי יוגב, יוני שטבון ואורית סטרוק, מנכ"ל המפלגה ניר אורבך ונציגי הוועידה ביש"ע.

את הקמת הפורום יזמו נציגי הבית היהודי יגאל דילמוני – מהישוב אבני חפץ, יאיר הירש מהישוב קידה, פיני אפרתי מהישוב טל מנשה ונעם ויס מהישוב פדואל. חברי הכנסת מועלם-רפאלי ויוגב מובילים את נושאי הפורום בכנסת.

"הפורום צריך להיות עם שתי מטרות", הבהיר יו"ר המפלגה השר בנט. "מטרה פוליטית ביו"ש וחיזוק המפלגה ביו"ש. אנחנו המפלגה היחידה בממשלה שבאופן מוחלט מתנגדת למדינה פלסטינית ופועלת למען ההתיישבות ביו"ש. זה טבעי. הצלחנו בהרבה דברים ונמשיך לפעול תוך הרבה מאוד אילוצים ופרשות, אבל גם – בקווי היסוד אין מדינה פלסטינית. זה לא טרוויאלי כשיש לך את לפיד, לבני וראש הממשלה שתומכים בכך".

בנט הבהיר כי, "יש חשיבות מהותית בשנים הקרובות להאיץ את הבניה ביו"ש ולחזק את הביטחון שהתדרדר בצורה משמעותית בחודשים האחרונים ובכל דרך אחרת, וגם המשך עבודה משמעותית על שינוי התודעה בנוגע ליו"ש. מעבר לזה, כשרים וח"כים יש לנו כלים מאוד טובים. זה לא סוד: יש התדרדרות בטחונית ברמה היומיומית. יש בקת"בים וזריקת אבנים בכל מרחבי יו"ש. ישבתי עם רה"מ, שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד לפגישות נפרדות. ממה שאני רואה מכל הכיוונים יש בשבועיים האחרונים האצת פעילות של הצבא גם בתגבור וגם בפעילות יותר יזומה ויותר אגרסיבית – כלים שנמנעו בשנים האחרונות – מחדשים, אבל עדיין לא נפל האסימון הגדול".

בנוגע לנושא המדיני, אמר בנט: "אנחנו עוקבים על כך צעד ושעל בנושא המדיני. הודענו שלא נפריע במשא ומתן, אבל לא נאפשר מחירים תמורת פתיחת המשא ומתן. כשאתה הולך לקנות רכב אתה לא נותן 2,000 שקל רק כדי לדבר. אני לא רואה הסכם מחר פורץ. נושא נוסף על הפרק הוא סימון המוצרים של יו"ש. אנחנו בבעיה בינלאומית אמיתית. יש עבודה מול האיחוד האירופי בניסיון לבלום את כל התהליך".

מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך,הסביר בדבריו כי הפורום הוא חלק מבניית התשתית של המפלגה. "אנחנו רואים בזה דבר מאוד משמעותי", הבהיר. "זה יהיה חלק מהמפלגה מבחינתנו. אפשר להפעיל את הנושא הזה גם באמצעות המפלגה. יש כאן הנהגה מאוד משמעותית".

בסיום הישיבה החליט הפורום כי "פורום יש"ע בבית היהודי קורא לחברי הכנסת והשרים לדרוש את ישומו המעשי של דו"ח וועדת השופט אדמונד לוי במערכות המנהליות והמשפטיות של מדינת ישראל".

"הדו"ח הוזמן על ידי הממשלה וכל עוד לא יפעלו השרים והח"כים לקדמו - ימשיכו ארגוני השמאל והערבים לעתור עתירות קנטרניות ויפגעו בשמה הטוב של מדינת ישראל".