אנשי דת מוסלמים ביקרו באושוויץ: "דמענו"

במסגרת ביקור מנהיגי דת מוסלמים באושוויץ סיפר ברקאת חסן מרמאללה כי עיניו התמלאו דמעות. "קשה להבין כמה בני אדם נרצחו בלי סיבה"

חיים לב , כ"ט בסיון תשע"ג

מחנה השמדה
מחנה השמדה
פלאש 90

קבוצה של מנהיגי דת מוסלמים מכל העולם ביקרה השבוע במחנה ההשמדה אושוויץ במטרה לראות מקרוב את הזוועה ולמחות נגד מכחישי השואה.

המשלחת כללה עשרות אנשי דת מארצות הברית וממדינות רבות בעולם ביניהן מדינות המפרץ הפרסי, שהחלו את ביקורם בבית הכנסת הגדול בוורשה, שם נפגשו עם ניצולי שואה וחסידי אומות עולם שהצילו אותם ושמעו את סיפורם מכלי ראשון.

מוורשה המשיכה המשלחת לאושוויץ שם ערכה סיור ממושך במחנה. לאחר מכן הגיעו חברי המשלחת  לתפילה ולשאת דברים על יד קיר המוות במחנה. בדריהם הצהירו לאוזני כלי התקשורת כי לאחר כל מה שראו לא ניתן להבין כלל איך אפשר בימינו להכחיש את השואה, ועל כל בן אנוש ללא הבדל גזע ומין מוטל לגנות בתוקף את מכחישי השואה.

ברקאת חסן, אימאם פלסטיני מרמאללה, אמר כי עיניו התמלאו דמעות משום "שקשה מאוד להבין כמה בני אדם נרצחו בלי סיבה". נשיא החברה האסלאמית של צפון אמריקה, מוחמד מג'יד, אמר כי הדברים שראו עיניו אינם נתפסים, וקרא לבני האדם להפסיק את גילויי האנטישמיות והגזענות, שמביאים לאסונות טראגיים שכאלו.

המשלחת אורגנה על ידי משרד החוץ בוושינגטון במטרה להגברת המודעות לשואה, ובמסגרת המלחמה במכחישי השואה.