הזהב שלא שמעתם עליו – פוטבול אמריקאי

נבחרת ישראל בפוטבול אמריקאי זכתה במקום הראשון בטורניר בינלאומי בו השתתפו 47 נבחרות, ואתם לא ידעתם. אגב, המאמן הוא רב.

שמעון כהן , א' בתמוז תשע"ג

אלופי הפוטבול
אלופי הפוטבול
חנן קופאצקי

נבחרת ישראל בפוטבול אמריקאי (יש דבר כזה) זכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית שהסתיימה לפני ימים אחדים בגרמניה.

מדליות זהב לנבחרת, דגלי ישראל על הפודיום בגרמניה ושירת 'התקווה' לא הובילו ולו לסיקור מינימאלי בתקשורת הישראלית.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם חנן קופאצקי, אחד משחקני הנבחרת המנצחת.

קופאצקי מספר על התחושה הנפלאה שבזכייה בטורניר הבינלאומי, טורניר בו השתתפו 47 נבחרות מרחבי העולם, כולל מולדת הכדורגל האמריקאי, ארצות הברית שזכתה רק במקום הרביעי. "זו הרגשה מדהימה. תחושת סיפוק, כבוד גדול לייצג את המדינה", הוא אומר.

באשר לסיקור התקשורתי שלא זכו לו אומר קופאצקי כי התחושה אמנם מאכזבת "אבל העיקר שניצחנו". בהמשך הדברים הוא אומר שאכן היו שחקני הנבחרת שמחים לקבלת פנים ראויה כפי שזוכים לה שחקנים בענפים אחרים שחוזרים עם הישגים דומים ואף פחותים מכך. הוא מזכיר ומציין כי בשנה שעברה זכתה הנבחרת הישראלית במקום החמישי שגם הוא נחשב למכובד מאוד.

קופאצקי מספר כי בתקופה האחרונה גוברת ההתעניינות הישראלית בספורט האמריקאי כל כך, ובישראל כבר קיימות כ-14 קבוצות שונות וברחבי הארץ פזורים שלושה מגרשים. לא מדובר במספרים גבוהים במיוחד ובכל זאת השאירה הנבחרת הישראלית מאחוריה נבחרות עתירות ניסיון והיסטוריה. להערכתו מדובר גם באימונים שעליהם מפקח המאמן יוסי פיוקס וגם הציונות שמעורבת בכל ניצחון וניצחון, "זו הידיעה שאנחנו מייצגים. לבושים בכחול לבן. הידיעה שאנחנו כאן לא רק בשבילנו אלא מייצגים את המדינה. זה נותן לנו דחיפה משמעותית", הוא מספר ומציין פרט מפתיע נוסף: המאמן פיוקס, שלו הוא נותן קרדיט רב על חלקו בניצחונותיה של הנבחרת הישראלית, הוא בכלל ר"מ בישיבה ובבקרים הוא מלמד גמרא ככל רב בישיבה.