מקום ראשון לסטארטאפ הסטודנטים 'כוורת'

בכנס סטארטאפים של מועדון היזמות של אונ' תל אביב, זכה במקום הראשון הסטארטאפ הישראלי "כוורת", רשת הסטודנטים החברתית.

שמעון כהן , ב' בתמוז תשע"ג

חוזרים לשגרת לימודים. סטודנטים
חוזרים לשגרת לימודים. סטודנטים
פלאש 90

סטארטאפ "כוורת" זכה בתחרות שנערכה בתערוכת התחדשות באוניברסיטת תל אביב.

הזכייה התרחשה בעקבות הצבעתם של מעל 3000 האורחים שבקרו בכנס, מבקרים שרובם מעולם הטכנולוגיה והסטארטאפים, כמו כן אישים הקשורים למועדון היזמות STARTAU וסטודנטים מאוניברסיטת ת"א.

הגרסא הבינלאומית של הסטארטפ, שאותה למעשה בחרו לשווק באירוע, תכלול אפשרות כניסה ל-32 מדינות ו-9 ממשקי שפה שונים, בדומה לרשתות חברתיות אחרות גדולות בעולם ניתן יהיה להיכנס ממדינות רבות ובהתאם, באמצעות שפות רבות, לבחור את מוסד הלימוד המתאים ולהתאים את המערכת, מדובר בממשק קל לתפעול וידידותי למשתמש.

האתר מאפשר לאגודות וארגוני סטודנטים ברחבי העולם להתאים את האתר לגרסא שלהם בחינם ולבנות רשת חברתית מקומית לסטודנטים שלהם שמדברת עם כל שאר הסטודנטים במדינה ובעולם. נכון להיום אין בעולם אף אתר או מוצר שמבצע דברים זהים ושם את הסטודנט במרכז באמצעות פלטפורמה אקדמאית חברתית ייחודית במקום אחד.

מעבר לכך פיתחו אנשי מיזם "כוורת" מערכת ענפה של קשרים עם התאחדויות סטודנטים באירופה, מוסדות לימוד באוקראינה, סינגפור ואיטליה וישנם עוד צוותים שבימים אלו עמלים על הקמתם. כרגע מחפשים במיזם לגייס מימון נוסף, שאמור להוות את התקציב לפריצה הבינ"ל, להמשך פיתוח ובעיקר לשיווק מאסיבי בעולם.

ההצבעה נערכה באמצעות ברקודים שהיו על כל דוכן ולכל מבקר בכנס ניתנה אפשרות לבחור עד חמש הצבעות לסטארטאפים שבחר.

ל"כוורת" הצביעו כ-600 הצבעות כשניתן היה להבחין באנשים רבים, שבחרו להעניק את כל חמשת אפשרויות ההצבעה למיזם "כוורת".

מדובר בסטארטאפ שצמח באמצעות סיוע פיננסי שעד היום נמדד בכ-400 אלף דולר, מיזם הקיים לא יותר משנתיים.

גל קלקשטיין ממפתחי המיזם ואחראי האסטרטגיה הבינ"ל, עוסק בהובלת הפיתוח הטכנולוגי מרוצה מההישג ואומר: "מדובר במיזם צעיר ומבטיח, פיתחנו רשת יעילה ושימושית עבור קהל הסטודנטים בארץ ובעולם כולו. אנו שמחים ומברכים על הזכייה, אשר תביא לחשיפת מיזם "כוורת" ותאיץ את התרחבות הרשת".

 ירון סגיב, מנכ"ל היזם שהגה את הרעיון ואחראי על הפעילות השוטפת מסכם ואומר: "השקת האתר הבינלאומי לאחר כל הניסיון שצברנו באוקראינה ובישראל תאפשר לנו לתת את הכלי האולטימטיבי לסטודנט לנהל את הידע האקדמי שלו. הוא יוכל להיעזר ולעזור לסטודנטים אחרים למצוא עבודה. מדובר בכלי ייחודי בנוף האינטרנט העולמי".

על ההיסטוריה של המיזם מספרים ההוגים: "הרעיון התחיל באוקטובר 2010 כאשר ירון למד תואר ראשון בכלכלה ומנהל במרכז האקדמי רופין, גיסתו הביאה לו DISKONKEY עם חומרים לקורס שהייה רשום אליו, ולא הגיע לאף שיעור. בעזרת החומרים הוא הצליח להשיג ציון 95. אז עלה הרעיון להקים רשת חברתית אחת לסטודנטים בכל הארץ שתאפשר בעזרת המאפיינים של מיקום לימודים, חוג ושנת התחלה יצירת קבוצה, ניהול ידע ואפליקציות חברתיות כמו טרמפים, הכרויות, מציאת עבודה ועוד.

הרעיון התגלגל ונוצר שיתוף פעולה עם גופים ואגודות סטודנטיאליות רבות ברחבי הארץ. האג'נדה של האתר כללה אפשרות לסטודנט לרכז את כל הצרכים הסטודנטיאליים שלו בחינם ובמקום אחד.

ב-2011 הצטרף למיזם כשותף מלא גל קלקשטיין, שהשקיע סכום PRE-SEED ראשוני ע"מ לבנות את האתר. לאחר מספר חודשי אפיון והיערכות האתר יצא בגרסאות בטא ראשונה לקראת סוף השנה.

החברה הוקמה במאי 2012 ומאז ועד היום הצטרפו למערכת מעל 25,000 משתמשים. האתר כולל, למעלה מ90,000 סיכומים וקבצים שסטודנטים משתפים אחד עם השני מה שהפך את "כוורת" למאגר האקדמאי הגדול ביותר לסטודנטים בישראל. מאגר אקדמאי חינמי עבור הסטודנטים הרשומים בו, כשנכון להיום, פריסת המוסדות היא ארצית.  במקביל, נבנו עמודי פייסבוק רבים שצברו עשרות אלפי לייקים. בדפי הפייסבוק ניתן למצוא תחרויות רבות בשיתוף אגודות סטודנטים וגופים אחרים כמו, דומינוס פיצה, השטיח המעופף ועוד".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il